Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Ciekawe miejsca na Pomorzu – co warto zobaczyć?

14 września 2021 ciekawe miejsca na pomorzu


Pomorze to jedno z najpiękniejszych rejonów w Polsce. Już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością i dużym zainteresowaniem turystów pochodzących z kraju, jak i zza granicy. Jest to w dużej mierze zasługa bliskości morza, licznych terenów zalesionych, niezliczonej liczby malowniczych rzek i jezior oraz zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Ciekawe miejsca na Pomorzu

Terem Pomorza bogaty jest w liczne atrakcje turystyczne. Wśród nich wymienić można miedzy innymi: pełen zabytków Gdańsk, malowniczy Słowiński Park Narodowy, zabawny domek w Szymbarku czy imponujący zamek w Malborku.

Ciekawe miejsca na Pomorzu, Gdańsk

Gdańsk stanowiący główne miasto Pomorza zachwyca swoją zabytkową gotycką architekturą. Wiekowe zabytki spotkać można praktycznie na każdym kroku spacerując ulicami przepięknej i tętniącej życiem starówki. Miasto posiada bardzo dobrze rozbudową bazę gastronomiczną w postaci niezliczonych restauracji i kawiarni oraz noclegową oferującą opcje zarówno dla klientów bardziej zamożnych, jak i tych dysponujących nieco mniejszymi możliwościami finansowymi. Na samej starówce znaleźć można propozycje noclegowe oferowane przez ekskluzywne hotele, jak i bardzo klimatyczne hostele. Oczywiście w ramach zwiedzenia Trójmiasta warto wybrać się również do prężnie rozwijającej się Gdyni oraz powszechnie znanego przepięknego kurortu jakim niewątpliwie jest Sopot wraz ze swoimi piaszczystymi plażami.

Ciekawe miejsca na Pomorzu, Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy z charakterystycznymi dla niego ruchomymi wydmami stanowi ewenement na skalę światową. Ze względu na unikalne wartości przyrodnicze tego terenu został on objęty nadzorem UNESCO.

Ciekawe miejsca na Pomorzu, Szymbark

Szymbark położony jest w centralnej części Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Ta niewielka wieś jest szeroko znana z powodu licznych i ciekawych atrakcji związanych z Centrum Edukacji i Promocji Regionu, w tym przede wszystkim odwróconego domu. Warto zaczekać w zazwyczaj dość długiej kolejce zwiedzających i wejść do środka aby poczuć unikatowy klimat tego zabawnego miejsca.

Ciekawe miejsca na Pomorzu, zamek w Malborku

Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO zamek w Malborku stanowi niewątpliwie jedną z największych i najbardziej interesujących atrakcji obszaru Pomorza. Potężny kompleks stanowił niegdyś siedzibę zakonu krzyżackiego, natomiast obecnie udostępniony jest zwiedzającym. Jest on bardzo dobrze zachowany a spacer po jego dziedzińcu i komnatach dostarcza niesamowitych wrażeń. Stawowi obowiązkowy punkt na liście zwiedzania ciekawych miejsc na Pomorzu.

Gdzie kupować dobre alkohole

Redakcja weddingsisters.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

apteczka na wyjazd
ciekawe miejsca na pomorzu
weekend na Słowacji

Jesteś zainteresowany reklamą?

weekend na Słowacji