Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Weekend na Słowacji – co warto zobaczyć?

12 września 2021 weekend na Słowacji


Słowacja już od pewnego czasu staje się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych kierunków wakacyjnych podróży. Jej niewątpliwą zaletą są dość przystępne ceny oraz różnorodność atrakcji, takich jak na przykład szklaki winne czy tajemnicze jaskinie.

Weekend na Słowacji

Republika Słowacji to małe państwo graniczące Austrią, Polską, Czechami, Ukrainą i Węgrami. Z racji swojej małej powierzchni, niedalekiej odległości oraz dobrej sieci komunikacyjnej jest optymalnym celem weekendowych wypadów.

Weekend na Słowacji, Koszyce

To niewielkie państwo oferuje turystom liczne i bardzo ciekawe atrakcje. Zwiedzanie tego kraju warto rozpocząć od drugiego co do wielkości zaraz po Bratysławie miasta, a mianowicie – Koszyc. Stanowi ono centrum kulturalne, w którym władze przykładają szczególną uwagę do rozwoju sztuki nowoczesnej. Miasto jest pełne urokliwych uliczek, pięknych zabytków z których warta obejrzenia jest na przykład Katedra św. Elżbiety, klimatycznych kawiarni oraz bujnej roślinności w tym przede wszystkim kwitnących tulipanów. W mieście dobrze rozbudowana jest sieć droższych hotel oraz tańszych miejsc noclegowych.

Weekend na Słowacji, Wysokie Tatry

Wysokie Tatry położone niedaleko granicy są fantastycznym miejscem stanowiącym cel turystów ceniących sobie ciszę i spokój podczas górskich wędrówek. Miejsca takie jak na przykład Tatrzańska Łomnica nie są przepełnione turystami, natomiast mają dobrą infrastrukturę noclegową i gastronomiczną. Oczywiście tereny te są również bardzo atrakcyjne w okresie zimowym zapewniając optymalne warunki dla uprawniania narciarstwa.

Weekend na Słowacji, jaskinie

Słowacki Kras umieszczony na liście UNESCO jest celem wypraw amatorów odkrywania uroków jaskiń oraz grot. Na rozległym terenie dostępne są liczne atrakcje zarówno dla początkujących grotołazów jak i osób bardziej zaawansowanych w podziemnych wędrówkach.

Weekend na Słowacji, Słowacji Raj

Na miłośników aktywnego spędzania czasu z odrobiną adrenaliny czeka jeden z najlepszych parków linowych na świecie. Tamtejsze szlaki turystyczne prowadzą wśród wodospadów i kanionów, a podczas wspinaczki korzysta się z drabinek, łańcuchów oraz fragmentów skał. Jest to fantastyczna opcja na bliskie obcowanie z przyrodą w bardzo naturalnym wydaniu.

Weekend na Słowacji, winne szlaki

W rejonie Małych Karpat powstaje najlepsze wino na Słowacji. Na tym terenie znajduje się około dwustu winnic a tamtejsze okolice porośnięte winoroślami są bardzo malownicze i zdecydowanie warte odwiedzenia.

Gdzie kupować dobre alkohole

Redakcja weddingsisters.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

apteczka na wyjazd
ciekawe miejsca na pomorzu
weekend na Słowacji

Jesteś zainteresowany reklamą?

weekend na Słowacji