Strona główna
Ślub
Tutaj jesteś

Wesele glamour czy w stylu romantycznym – podobieństwa i różnice

23 czerwca 2022 wesele

Co łączy styl glamour i styl romantyczny wesela? Jakie są różnice pomiędzy tymi motywami? Na który warto się zdecydować? Tego dowiesz się z poniższego tekstu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Wesele glamour a wesele w stylu romantycznym – podobieństwa

Wesele w stylu glamour oraz wesele w stylu romantycznym można urządzić w praktycznie tej samej sali. Idealnym wyborem może zatem okazać się elegancki dom weselny, czy nawet sala w pięknym hotelu lub restauracji. Co więcej, na wesele w stylu glamour lub stylu romantycznym idealnie nada się też dworek, pałacyk lub elegancka oranżeria.

W obu przypadkach należy zadbać też o wyjątkową atmosferę, która wprawi wszystkich uczestników przyjęcia weselnego w dobry nastrój. Na pewno na przyjęciu weselnym w stylu glamour oraz w stylu romantycznym nie może zabraknąć świeczek, czy świeczników. Do tego dochodzą też dekoracje z żywych kwiatów, najlepiej pięknych i romantycznych. Dobrym wyborem zatem okazują się róże, gardenie, czy nawet frezje.

Wesele glamour a wesele w stylu romantycznym – różnice

Mimo tego, że styl romantyczny z glamour mają coś wspólnego, to zdecydowanie więcej znajdziemy różnic. O czym dokładnie mowa? A chociażby o tym, że wesele glamour jest eleganckie, pełne przepychu i blichtru. Tutaj wszystko musi błyszczeć, być wyjątkowe i najlepsze. Tego wszystkiego nie odnajdziemy w weselu romantycznym. To przykład pięknego, ale jakże klasycznego przyjęcia weselnego, w którym stawia się na wysoką jakość, ale bez zbędnego przepychu.

Istotne różnice zauważymy też w wykorzystanych dekoracjach, czy kolorystyce. Choć wspomnieliśmy, że w obu stylach pojawiają się świece i żywe kwiaty, to można zauważyć, że ich wygląd będzie się od siebie bardzo różnił. W stylu glamour na pewno będą dominować złote lub srebrne wazony, czy świeczniki.

Nie zabraknie na nich też drobnych kryształków, czy diamencików, ponieważ to bardzo charakterystyczny znak stylu glamour. W przypadku dekoracji romantycznych bardziej zobaczymy kryształowe dodatki, które są nie tylko efektowne, ale również bardziej delikatniejsze. Na próżno zatem doszukiwać się tutaj cekinów, diamencików, czy innych błyszczących dodatków w dekoracjach.

Różnice zauważymy też w samym wyglądzie państwa młodych, zwłaszcza panny młodej. W przypadku wesela w stylu glamour panna młoda wygląda niczym księżniczka z bajki. Ma na sobie rozkloszowaną suknię, która często zdobiona jest koronkami, cekinami, czy innymi błyszczącymi elementami. Na głowie panny młodej często pojawiają się diadem, korona, czy nawet opaska ze sporą ilością kamieni.

Do tego, dochodzi bardzo błyszcząca biżuteria, która ma pokreślić wyjątkowość panny młodej. W stroju panny młodej, która postawi na wesele romantyczne szybko wychwycimy różnice, ponieważ tutaj nie ma miejsca na tak strojne suknie, które dodatkowo usztywnione bywają sporą ilością materiałów. Zdecydowanie bardziej popularne są zwiewne i proste suknie, które z satyny i tiulu, które łączone są z bawełną lub innymi rodzajami tkanin. Nie inaczej będzie w przypadku reszty ozdób ślubnych. Diadem zastępuje często wianek ślubny, grzebyki, które łączą w sobie zarówno kwiaty, jak i elementy biżuterii, czy opaski ślubne. Są one bardzo delikatne i kobiece, a więc również romantyczne i przy okazji spójne z całym strojem panny młodej.

Wesele glamour, czy wesele w stylu romantycznym – na który styl się zdecydować?

Każdy, kto spodziewał się podania jednoznacznej odpowiedzi, pewnie się rozczaruje, ponieważ oba style są wyjątkowe na swój sposób. Na pewno na etapie wyboru warto jasno określić swoje oczekiwania, a wtedy wybór odpowiedniego stylu wesela nie będzie stanowił dla nas żadnego wyzwania.

Gdzie kupować dobre alkohole

Redakcja weddingsisters.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

obrączki ślubne
Odkryj wyjątkowość obrączek z białego złota
Obraz na ślub

Jesteś zainteresowany reklamą?

Obraz na ślub