Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jaka wódka na wesele? Rodzaje, ceny i liczba butelek

30 marca 2022


Wódka nadal jest najpopularniejszym weselnym alkoholem. Gdy również przymierzacie się do jej zakupienia, sprawdźcie, jakie rodzaje wódki są obecnie najpopularniejsze i ile butelek trzeba będzie zamówić.

Wódka weselna – jaką wybrać?

Weselna wódka jest już tradycją i nic nie zapowiada, że wkrótce będzie inaczej. Chociaż na weselach coraz częściej pojawiają się również inne typy mocnych i słabszych alkoholi, to jednak wódka nadal jest kupowana najczęściej.

W sprzedaży można znaleźć wiele różnych typów wódki. Bardzo często pojawia się zatem pytanie – jaka wódka na wesele będzie najlepsza?

Wódki dzielone są na różne kategorie. Najpopularniejsza wódka weselna to wódka czysta. Może być ona pita do toastów, a także nadaje się ona do przygotowywania rozmaitych drinków. W tej kategorii bardzo popularne są wódki polskie, na przykład jak Biały Bocian, Pan Tadeusz, Ogiński, aby wspomnieć tylko o paru z nich.

Poza wódkami czystymi często kupowana jest również smakowa wódka na wesele. Do tej kategorii zaliczają się napoje wysokoalkoholowe o wielu smakach, na przykład jak wiśniowy, mirabelkowy, orzechowy, morelowy. Są one często pite przez kobiety, ale sięgają po nie również mężczyźni. Może być zatem ciekawym urozmaiceniem wódki czystej. Najlepiej wybrać wtedy kilka różnych smaków, aby każdy z gości mógł znaleźć dla siebie coś odpowiedniego.

Ile wódki na wesele kupić?

Trudno z góry oszacować, ile butelek wódki zostanie wypitych w trakcie wesela. Najlepiej jednak kupić jej nieco więcej niż mniej, aby nie doszło do sytuacji, gdy goście nie będą mieli żadnego alkoholu do dyspozycji.

Zazwyczaj przyjmuje się, że na 1 dorosłego gościa weselnego przypada 1 butelka wódki o pojemności 0,5 litra. Gdy zatem na wesele planuje się zaprosić 100 gości, potrzebne będzie 100 butelek wódki.

Na stronach internetowych można znaleźć także kalkulatory weselne, które pozwalają na obliczenie, ile wódki oraz innych alkoholi zakupić na przyjęcie jednodniowe i dwudniowe.

Ile kosztuje wódka weselna?

Cena związana z zakupieniem wódki na wesele będzie zależała przede wszystkim od tego, jakie napoje zostaną wybrane.

Zazwyczaj trzeba liczyć się z kosztem od około 21-22 złotych za butelkę popularnej polskiej wódki o pojemności 0,5 litra. Natomiast lepszej wyższej klasy to około 30-50 złotych za butelkę o tej samej pojemności. 

Na wesela najczęściej nie kupuje się bardzo drogich wódek, które kosztują ponad 50 złotych za butelkę.

Wobec tego wtedy, gdy planuje się zakupienie wódki na wesele liczące 100 gości, wtedy za najtańszy trunek trzeba będzie zapłacić około 2100-2200 złotych.

Koszty będą wyższe wtedy, gdy zamierza się również zaserwować gościom inne rodzaje napojów, na przykład jak wino, piwo, whisky. Wtedy mogą one przekroczyć nawet 3000 złotych.

Gdzie kupić wódkę na wesele?

Gdy potrzebna jest wódka na wesele, wtedy najlepiej zdecydować się na jej zakup w hurtowni alkoholu.

Hurtowni alkoholu oferują szeroką gamę wódek do wyboru w bardzo atrakcyjnych cenach, dlatego można wtedy kupić ją najtaniej i nie obawiać się o wysokie koszty. Można też często otrzymać dodatkowe rabaty przy dużych zamówieniach.

Wiele hurtowni alkoholu oferuje również możliwość zwrotu niewykorzystanych butelek alkoholu. Wobec tego wtedy, gdy po imprezie pozostało ich trochę, można po prostu oddać je do hurtowni i odzyskać pieniądze.

Warto pamiętać o tym, żeby wódkę weselną najlepiej zamówić z wyprzedzeniem i nie pozostawiać sprawy na ostatni moment. Zakupienie jej wcześniej pozwoli też na łatwe porównanie kosztów w różnych hurtowniach, by wybrać taką, gdzie ceny będą najniższe.

Artykuł sponsorowany

Gdzie kupować dobre alkohole

Redakcja weddingsisters.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Gdzie kupować dobre alkohole
wyposażenie salonu kosmetycznego

Jesteś zainteresowany reklamą?

wyposażenie salonu kosmetycznego