Strona główna
Ślub
Tutaj jesteś

Ślub w stylu glamour – ponadczasowe piękno

20 kwietnia 2022 Ślub w stylu glamour

Wesele to wyjątkowy czas, który wymaga pięknej oprawy. Pary najchętniej decydują się na przyjęcie w stylu glamour. Jak je zorganizować? Podpowiadamy w artykule.

Elegancja wyrażona przepychem, blaskiem i bogactwem form i detali. Jeden z najtrudniejszych stylów, w którym nie ma miejsca na pomyłki i zbędne elementy.  Klasyk, który nigdy nie przeminie i  choć od lat ogrom par wybiera właśnie się na ten motyw przewodni, on nadal zachwyca wszystkich swą różnorodnością.

Przygotowanie wesele w stylu glamour

Przygotowania do organizacji wesela w stylu glamour należy rozpocząć jak zawsze od znalezienia sali. Najważniejszą zasadą, jaką należy się kierować to wybór miejsca rezonującego z naszą koncepcją. Obiekt wpisujący się w wybrany przez nas styl, znacznie ułatwi przygotowania i sprawi, że dekoracje zyskają jeszcze większego uroku, dumnie zdobiąc piękne wnętrza. Do stylu glamour idealnie pasują pałacowe wnętrza, najczęściej zdobione kolumnami, sztukaterią, kryształowymi żyrandolami, lustrami oprawionymi w bogato zdobione ramy. Elementy te idealnie uzupełnią każdą koncepcję dekoracji w stylu glamour.

Glamour i kolorystyka 

W przypadku kolorów króluje tu biel, czerń, odcienie jasnobeżowe i kremowe. Idealnym uzupełnieniem dla tych braw jest złoto i srebro, niekiedy łączone ze sobą. Połączenie tych dwóch kolorów w sposób współgrający ze sobą jest nie lada wyzwaniem. Jeśli jednak zostaną one odpowiednio dobrane, stworzą niesamowity efekt pełen elegancji i szyku.

Dekoracje glamour

Mogłoby wydawać się, że kwiaty są obowiązkowym elementem dekoracji w każdym stylu. W przypadku stylu glamour możliwości jest naprawdę wiele! Jeśli już zdecydujemy się na użycie kompozycji kwiatowych, powinny być one w jasnych kolorach. Zapewni to czystość, a więc nada dekoracjom elegancji. Podążając za koncepcją przepychu, który dominuje w tym stylu, idealnym rozwiązaniem będzie umieszczenie kompozycji w wysokich stojakach, które nie tylko zachwycać będą swym wyglądem, ale spełnią formę użytkową. Pozwolą one uniknąć zakłócenia komunikacjami między gośćmi, co ma niekiedy miejsce w przypadku bogatych w objętość niskich form kwiatowych.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, w tym stylu można totalnie wyeliminować kwiaty, zastępując je piórami, a nawet drzewkami. Umieszczając dla przykładu białe pióra w wysokich wazonach, osiągniemy elegancki efekt rodem z Hollywood. W przypadku barwionych na biało drzewek wystarczy subtelna dekoracja z pereł lub kryształków, które idealnie dopełnią dekoracje na stołach gości. Dekoracje weselne w stylu glamour to również zadanie, które daje dekoratorkom i dekoratorom ślubnym ogromne pole do popisu. 

Wesele pełne klasy 

Nie należy zapominać także o spójności w ślubnej papeterii. Pamiętaj, że diabeł tkwi w szczegółach, a więc drobnostki takie jak winietki czy zawieszki na alkohol powinny współgrać z motywem przewodnim. Duża część par młodych wybierająca glamour na swoje wesele decyduje się na umieszczeniu planu stołów na złotych lub srebrnych lustrach oprawionych w bogato zdobione ramy. Całość sprawia wizualny efekt niesamowitej elegancji i bogactwa, z którym wszystkim kojarzy się ten styl.

Gdzie kupować dobre alkohole

Redakcja weddingsisters.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

obrączki ślubne
Odkryj wyjątkowość obrączek z białego złota
Obraz na ślub

Jesteś zainteresowany reklamą?

Obraz na ślub