Strona główna
Ślub
Tutaj jesteś

Najlepsze prezenty dla gości weselnych

23 sierpnia 2021 prezenty dla gości weselnych

Powszechnie się przyjęło, że jeśli chodzi o weselne prezenty, to para młoda jest stroną, która je otrzymuje. Od jakiegoś jednak czasu coraz popularniejsze stają się prezenty dla gości weselnych, które wręczane są przez parę młodą. Powstaje jednak zasadnicze pytanie, czyli co konkretnie może być takim prezentem? Co będzie dobrym wyborem, jeśli planuje się również na własnym weselu taki prezent gościom wręczyć?

Słodkie upominki

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najchętniej wykorzystywanym prezentem dla gości, są różnego rodzaju słodkie upominki. W końcu nie da się zaprzeczyć temu, że każdy, bez względu na wiek lubi podgryzać sobie słodycze. Co więc może się pojawić na weselnym stole przy talerzyku gości?
Jedną z najchętniej wykorzystywanych rzeczy w tym zakresie, są słodkie ciasteczka, które dodatkowo mogą posiadać w sobie wróżbę. To oczywiście nie wszystko, ponieważ oprócz tego bardzo chętnie pary młode korzystają także z ciasteczek i czekoladek, a także z lizaków. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o miodzie, ponieważ i on w postaci małych słoiczków często jest wręczany w ramach prezentu.

Własnoręcznie zrobione upominki

Oprócz słodyczy, które oczywiście są doskonałym pomysłem, równie często stosowane są upominki, które para młoda wykonała samodzielnie. Co więc może być takim rękodziełem, które zostanie wręczone w ramach weselnego prezentu?
W przypadku takiej kategorii prezentu możliwości są właściwie nieograniczone. Może więc to być wachlarz, który z pewnością przyda się podczas wesela, ale też będzie miłą pamiątką po nim. Oprócz tego dobrym pomysłem będzie własnoręcznie wykonane mydło, które może mieć na sobie wytłoczone imiona pary młodej. Wreszcie prezentem może być płyta CD, na której oprócz pozdrowień z wesela znaleźć się może również składanka ulubionych piosenek pary młodej lub też utwory, które zagrane zostały na weselu.

Jakie są jeszcze możliwości?

Rzecz jasna na tych propozycjach pomysły na prezenty dla gości weselnych się nie kończą. Przykładowo dla tych nieco już starszych zaproszonych osób polecane są różnego rodzaju alkohole w małych, gustownych opakowaniach. Szczególnie w tym wypadku polecane są nalewki i wina.
Innego typu bardzo ciekawym i oryginalnym pomysłem jest magnes, który będzie miał na sobie nadrukowany wizerunek pary młodej lub też zdjęcie z wesela.
Na koniec warto jeszcze rozważyć coś do picia dla osób, które nie przepadają za alkoholem. Jak się bowiem okazuje, na weselach często spotkać można pięknie zapakowane małe torebeczki z kawą czy też z herbatą, które również rewelacyjnie nadają się na prezent dla gości weselnych.

Gdzie kupować dobre alkohole

Redakcja weddingsisters.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

obrączki ślubne
Odkryj wyjątkowość obrączek z białego złota
Obraz na ślub

Jesteś zainteresowany reklamą?

Obraz na ślub