Strona główna
Ślub
Tutaj jesteś

Jakie piosenki do tańca są najlepsze?

21 sierpnia 2021 piosenki do tańca


Koniecznie trzeba mieć świadomość, że ludzie mają ogromne problemy z wybraniem najlepszej piosenki do tańca. Czym należy się sugerować przy wyborze?

Talking Heads – „Once in a Lifetime”

Można uznać, że David Byrne jest mistrzem sztuki tanecznej. Godny uwagi jest jednak fakt, że choreografią i reżyserią zajęła się Toni Basil. Warto podkreślić, że razem z wokalistą Talking Heads bardzo dokładnie przeanalizowali oni duża liczbę archiwalnych materiałów z udziałem ewangelistów i kaznodziejów wprowadzających ludzi w trans. Należy mieć świadomość, że za inspiracje posłużyły także japońskie sekty i afrykańskie plemiona.

Natalia Przybysz – „Światło nocne”

Na teledysku obok głównej wokalistki widać także Izę Szostak, która była odpowiedzialna za choreografię. Warto wiedzieć, że za kamerą stanęła Anna Bajorek. Warto również wiedzieć, że całość powstała w nowoczesnym wnętrzu Filharmonii Szczecińskiej.

Atoms For Peace – „Ingenue”

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w teledysku Atoms For Peace Thomowi Yorke’owi partneruje Fukiko Takase. Godny uwagi jest fakt, że wychowała się ona w Japonii, a urodziła w Nowym Jorku. Nie wszyscy wiedzą, że tańczy ona już od 2 roku życia.

Warto zaznaczyć, że choreografia została przygotowana przez Wayne’a McGregor’a. Ponadto jeszcze 10 lat temu zdecydowana większość osób nawet nie podejrzewałaby, że Thom Yorke lubi tańczyć. Brytyjczyk doskonale radzi sobie z ruchową ekspresją.

The Chemical Brothers – „Wide Open” feat. Beck

Nie byłoby oczywiście łatwym zadaniem zrobić wrażenie na karnawale takim tańcem, jak w teledysku. Sonoya Mizuno jest bowiem brytyjsko-japońską baleriną i aktorką. Godny uwagi jest również fakt, że za sprawą animacji komputerowej tancerka przeszła niezwykłą transformację.

Mick Jagger i David Bowie – „Dancing in the Streets”

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo często taniec jest połączeniem dopracowanej choreografii z wyćwiczonymi ruchami. Należy mieć świadomość, że współautorem „Dancing in the Streets” jest Marvin Gaye. Nie wszyscy wiedzą, że piosenka oryginalnie pochodzi z 1964 roku.

Kate Bush – „Babooshka”

Godny uwagi jest fakt, że Kate Bush w przeszłości uczyła się nie tylko tańca, ale również karate. Należy mieć świadomość, że później w tańcu dopatrywano się w jej tańcu wspomnianej sztuki walki.

Voo Voo – „Się poruszam 1”

Bardzo duża liczba osób tańczy nie tylko dla zabawy. Jest to pewnego rodzaju możliwość wyrażenia siebie. Przykładowo Nadia Vadori w singlu Voo Voo wyraża swój sprzeciw wobec przemocy.

Gdzie kupować dobre alkohole

Redakcja weddingsisters.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

obrączki ślubne
Odkryj wyjątkowość obrączek z białego złota
Obraz na ślub

Jesteś zainteresowany reklamą?

Obraz na ślub