Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Czym nakładać samoopalacz – praktyczny poradnik

19 sierpnia 2021 czym nakładać samoopalacz


Nie da się ukryć, że samoopalacz cieszy się ostatnim czasy bardzo dużą popularnością. Doceniany jest on przede wszystkim w czasie zimy, gdy ilość słońca jest bardzo ograniczona. Jego działanie umożliwia mimo wszystko posiadanie cały czas pięknie opalonej skóry. To, co jednak jest bardzo ważne w przypadku samoopalacza, to kwestia tego, jak, a przede wszystkim, czym go nakładać. Z jakiego powodu jest to tak ważne, a także czym nakładać samoopalacz, aby osiągnąć możliwie jak najlepsze efekty jego działania na skórze?

Dlaczego odpowiednie nakładanie samoopalacza jest tak ważne?

Samoopalacz to substancja, która nałożona na skórę zmienia jej kolor na taki, który do złudzenia przypomina ten od opalenizny. Co bardzo ważne, do działania samoopalacza nie jest potrzeba melanina, która powstaje pod wpływem działania promieni słońca. Oznacza to, że nie narażamy się na szkodliwe działanie promieni UV, które powodują np. powstawanie na skórze zmarszczek.
Jeśli jednak chce się uzyskać dobrze opaloną skórę za sprawą samoopalacza, niezbędne jest jego poprawne położenie. Jeśli zrobi się to nieumiejętnie, bez trudu można uzyskać naprawdę nieestetyczne efekty. Źle położony samoopalacz to prosta droga do brzydkich plam ciele, które charakteryzować się będą ciemniejszymi i jaśniejszymi fragmentami. Nierównomierne położenie samoopalacza, czyli nałożenie go w jednym miejscu za dużo, a w innym zbyt mało, da właśnie taki efekt.

Jak dobrze położyć samoopalacz?

Jak zatem widać po powyższym opisie, to, jak się położy samoopalacz, a zatem czego się do tego zadania użyje, ma kolosalne znaczenie dla jakości uzyskanego efektu. Warstwa samoopalacza musi być równa, a także musi być równomiernie rozprowadzona na skórze. Czym można uzyskać taki efekt?
Przede wszystkim odradza się smarować samoopalaczem gołymi dłońmi. Pamiętać trzeba, że kontakt skóry dłoni z samoopalaczem i zabarwienie jej dużą ilością substancji sprawi, że dłonie będą naprawdę silnie brązowe, a jest to efekt, którego z pewnością każdy wolałby uniknąć. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są specjalne rękawice do nakładania samoopalacza. Nie tylko zabezpieczają one dłonie przed nadmierną ilością substancji, lecz również pozwalają bardzo równomiernie i w efektywny sposób rozprowadzić całą substancję po powierzchni ciała. Przy pomocy tego dodatku możliwe jest uzyskanie naprawdę świetnego efektu nawet przez osobę, która nie ma w tym zakresie większego doświadczenia. Oczywiście na koniec pamiętać trzeba, że samoopalacz musi się wchłonąć, więc nie należy po jego położeniu od razu zakładać ubrania.

Gdzie kupować dobre alkohole

Redakcja weddingsisters.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

USTA gotowe na Święto Miłości
Jak wybrać najlepszy krem do rąk
woda ryżowa na włosy

Jesteś zainteresowany reklamą?

woda ryżowa na włosy