TOP

ZA I PRZECIW W NAMIOCIE

Bajeczne plenery, świeże powietrze, duża przestrzeń… Nie wiele organizuje się w Polsce takich wesel, więc goście zapamiętają je na długo. Wesele pod namiotem. Jakie są jego wady i zalety i gdzie najlepiej je zorganizować?

Zalety wesela pod namiotem

1. Przepiękny plener: na tle zabytkowego pałacu, na łące, nad brzegiem jeziora, albo na dzikiej polanie.

2. Duża powierzchnia: wesele w namiocie można zorganizować nawet na powyżej 200 osób (nie wszystkie sale na wesele są w stanie pomieścić tylu gości).

3. Dowolność w dekoracji: nie wszystkie sale weselne pozwalają nam udekorować swoje wnętrza w wymarzony sposób. Z namiotem nie ma takiego problemu.

Wesele w namiocie

Wady wesela pod namiotem

1. Brak zaplecza sanitarnego na miejscu: toalety umieszczone są zazwyczaj w budynku obok, który nie zawsze jest połączony z namiotem. W przypadku brzydkiej pogody przejście może być mało przyjemne.

2. Komary, muszki i inne insekty: ale takie są uroki wesela na świeżym powietrzu.

3. Marudząca rodzina: zawsze może zdarzyć się ciocia, która będzie narzekać na zimno (choć weselne namioty mogą być dogrzewane) i na trawę, która dla szpilek nie jest najlepszym podłożem (namiot ma podłogę i parkiet do tańca, ale przecież trzeba do niego przejść z samochodu).

4. Wysokie koszty: jeżeli decydujemy się na samodzielne wynajęcie namiotu, musimy wówczas pamiętać także o cateringu, toaletach i zapleczu kuchennym.

Wesele w namiocie

Gdzie zorganizować wesele pod namiotem?

Wynajęty namiot możecie postawić na środku miejskiego rynku, albo w pobliskim lesie godząc się na wszystkie wymienione wyżej niedogodności. Zanim jednak porwiecie się na takie zadanie rozważcie jeszcze jedną opcję: wiele sal weselnych, pałaców czy dworów, które mają ogrody, z przyjemnością udostępniają je właśnie na wesele w namiocie. Organizator zapewnia wówczas zarówno namiot jak i całą infrastrukturę, a nam pozostaje cieszenie się wymarzonym weselem.

Wesele w namiocie

Wesele w namiocie

Wesele w namiocie

Artykuł pobrano z serwisu Ślubclick

Źródło foto:

http://www.quecheeinn.com/weddings/index.shtml

http://www.flickr.com/photos/acmemilwaukee/3480645565/

http://www.highwirelighting.com/projects/tent.asp

http://www.chicevents4u.com/

http://www.themepartiesnmore.com/wed_Countrypolitan.html

http://aglighting.net/

redaktor naczelna serwisu SlubClick.com