TOP

WYBÓR FIRMY CATERINGOWEJ- O CO PYTAĆ?

Wybór miejsca wesela już za Wami, czas zastanowić się nad menu. Jeżeli chcecie skorzystać z oferty firmy cateringowej, warto dowiedzieć się kilku rzeczy zanim podpiszecie umowę z jedną z nich. Oczywiście jednym z decydujących czynników będzie cena – dowiedzcie się więc, co w sobie zawiera, aby móc wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę. Wybierając się na rozmowę z przedstawicielem firmy zabierzcie ze sobą listę pytań o najbardziej istotne szczegóły. Dosłownie! Dzięki takiemu spisowi nie tylko o niczym nie zapomnicie, ale też łatwo będzie Wam porównać uzyskane informacje z ofertami innych firm cateringowych. O co więc pytać? Zwróćcie szczególną uwagę na następujące kwestie:


1. Jedzenie. Jakie macie możliwości wyboru, czy oferują menu dla dzieci, czy potrawy podane zostaną na półmiskach czy od razu porcjowane na talerzach? Czy istnieje możliwość stworzenia dodatkowo szwedzkiego stołu (np. z wiejskim jedzeniem)? Im więcej pytań zadacie, tym mniej spotka Was niespodzianek później.

2. Alkohol i napoje. Podobnie jak powyżej – co, w jakich ilościach, czy napoje na stołach uzupełniane będą na bieżąco, czy jest możliwość stworzenia open baru z drinkami i ile taka przyjemność kosztuje.

3. Przywitanie gości. Zapytajcie, czy firma przewiduje przywitanie gości i czym (szampan? drink?). Ważne jest też, po jakim czasie podane zostaną pierwsze zimne przekąski (idealnie: 15 – 12 minut po powitalnym drinku) i czy zaserwowane zostaną przy stołach czy podczas samego powitania.

4. Liczba kelnerów. Przyjmuje się, że jeden kelner powinien przypadać na ok. 10 osób na przyjęciach oficjalnych i na ok. 20 osób w przypadku, gdy wesele ma mniej formalny charakter. To bardzo istotna kwestia ponieważ ilość obsługi jaką dysponuje firma cateringowa będzie przekładała się na szybkość i jakość tej pierwszej, a więc na zadowolenie gości i Was samych.

5. Z czego składa się przykładowe nakrycie stołu. Zastawa, szkło, sztućce i ewentualne ozdoby – idealnie byłoby, gdybyście mięli możliwość obejrzenia próbki takiego nakrycia w formie prezentacji. Zapytajcie też, jaki macie wybór i czy istnieje możliwość dostarczenia również stołów i krzeseł (jeśli jest taka potrzeba).

6. Ubezpieczenie od zniszczeń. Koniecznie dowiedzcie się, czy cena cateringu zawiera ubezpieczenie od ewentualnych zniszczeń (jeśli tak, to jakich i czego). Jeśli ubezpieczenie nie jest wpisane w koszty należy zapytać ile ono wynosi.

7. Nadgodziny. Dowiedzcie się, do której godziny firma cateringowa będzie oferowała Wam swoje usługi, czy w razie potrzeby obsługa może zostać dłużej oraz ile kosztowały będą takie nadgodziny?

8. Tort. Czy firma cateringowa może dostarczyć tort weselny (chyba, że zrobi to cukiernik lub Wy na własną rękę) i czy zapewni obsługę przy nim – krojenie, podawanie itp.

9. Dodatkowe koszty. Czego koszt cateringu nie obejmuje? Czy napiwki, podatki, koszty transportu, ustawienia elementów i sprzątania są wliczone w cenę?

O im więcej rzeczy zapytacie, tym lepiej. Wszystkie kwestie starajcie się ustalać jak najbardziej szczegółowo i, w miarę możliwości, zawrzeć w umowie. Dzięki temu unikniecie nieporozumień, nieprzyjemnych niespodzianek a przede wszystkim – dodatkowych kosztów.

Źródło foto:

http://alowcountrywedding.blogspot.com/2012/01/for-boys-wedding-catering.html

http://seattleweddingzone.com/

http://www.glamour.com/weddings/blogs/save-the-date/2010/09/wedding-catering-do-you-expect.html

http://www.borrowedandbleu.com/advice-ideas/2011-wedding-catering-trends/

Tiffany! Cartier! Black star! Forst! Gorham! Mów mi o nich wszystko! Mów o nich stale! Gdy dziewczę czasami ma z prawem kłopoty, to nie ma jak diamentów blask! Gdy szef twój do ciebie chce ruszyć w zaloty, niech klejnotem błyśnie, a jak nie, to traci czas! Graj z nim tak gdy hossa trwa, bo gdy przyjdzie bessa, raz dwa, ten bydlak skruszony powróci do żony. Nie ma jak diamentów blask! Słyszałam o związkach, co są platoniczne, lecz lepszy jest diamentów blask! Romanse są trwalsze i bardziej praktycznie, gdy hojny pan milutkiej swej brylancik da! Płynie czas i niszczy nas, a w kościach już łamie ciut, ciut... Na wiek starszej pani najlepszy jest Tiffany! Diamenty!... Diamenty!... Nie imitacje lecz diament! My kochamy ich blask.