TOP

Wesele tematyczne kontra wesele tradycyjne

Wesele tematyczne kontra wesele tradycyjne

Na portalach ślubnych możecie znaleźć wiele inspiracji dla wesel tematycznych. Za granicą tego typu wesela są o wiele popularniejsze niż w Polsce, gdzie ciągle jeszcze króluje tradycja.

Temat przewodni wnosi dużo śmiechu, radości i podekscytowania do imprezy weselnej. Każdy z nas lubi czasem poczuć się jak dziecko: przebrania, niespodzianki, zaskakujący wystrój – to dodatkowe atrakcje wesela tematycznego w stosunku do klasycznej uroczystości.

Tematyczne wesele wzmaga kreatywność i nakreśla kierunek – w wystroju sali, zaproszeniach, ubiorze. Dodatkowo, wesela tematyczne zapadają bardziej w pamięć. Wymyślając coś naprawdę oryginalnego np. wesele w stylu Oscarowej Gali, możecie być pewni, że wszyscy goście będą opowiadać o imprezie swoim znajomym i wspominać ją przez najbliższe kilka lat. Wesele tematyczne to także dużo ciekawsze, odchodzące od schematów, zdjęcia ślubne.

Z drugiej strony musicie pamiętać o Waszej rodzinie, szczególnie starszym pokoleniu. O ile młodzież przyzwyczajona jest do oryginalności i niespodzianek, Wasze babcie niekoniecznie mogą chcieć przebrać się, czy uczestniczyć w zabawach. Przemyślcie, zatem, czy Wasza rodzina zaakceptuje Wasz pomysł i będzie dobrze bawić się na imprezie.

W przypadku wesela tradycyjnego możecie poradzić się znajomych, zapytać jak oni to zrobili i po prostu skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Jednakże organizując ślub i wesele o oryginalnym temacie przewodnim, wiele rzeczy będzie musieli wykonać sami, zaryzykować atrakcje niesprawdzone i mało popularne. Będzie to wymagało od Was znacznie większego zaangażowania. Pamiętajcie jednak, że wtedy możecie liczyć na pomoc konsultantów ślubnych, dla których im większe i oryginalniejsze wyzwanie, z tym większą radością przystąpią do działań.

Dzień wesela jest Waszym dniem i od Was powinno zależeć jak będzie on wyglądał. Jeżeli marzycie o czymś oboje, zróbcie to. Do odważnych świat należy!

Organizacją ślubów żyję od 2006 roku, prowadząc jedną z pierwszych w Polsce agencji ślubnych 2CYTRYNY. Pomogłam ponad dwustu młodym parom w spełnieniu ich marzeń. Szaleństwa ślubne wyprawialiśmy na łące, w parku, w pałacach, nad jeziorem, nad brzegiem morza, w Polsce i za granicą, w przeróżnych zwyczajnych i mniej zwyczajnych okolicznościach. Tego bloga prowadzę razem już od 2009 roku. To spory kawałek czasu, a jak na internet, to cała era :). W tym czasie odkrywałam też inne obszary realizacji siebie. Na moich szkoleniach i w życiu codziennym zmotywowałam wiele wspaniałych kobiet do tego, aby chciały odszukać w sobie swoje talenty i aby codziennie, z uporem i frajdą kreowały własne życie. I chyba to sprawia mi największą satysfakcję. Działanie i pchanie do działania. I osiąganie, zdobywanie nowych szczytów.