TOP

W CZASIE WESEL DZIECI SIĘ NUDZĄ…

Chyba otwieram puszkę Pandory, ale niech tam! Moim zdaniem, wesele to nie jest miejsce dla dzieci. I bynajmniej nie chodzi tu o mój brak sympatii do dzieci, tylko o troskę o dobre samopoczucie i bezpieczeństwo dzieciaków, ich rodziców, ale przede wszystkim, reszty gości, która przyszła bez dzieci.

Poszliśmy kiedyś na wesele do eleganckiego pałacu. Zostaliśmy bardzo elegancko usadzeni przy 12-osobowym stole z bardzo eleganckimi wizytówkami. Szkoda tylko, że 6 z 12 gości nie umiało tych wizytówek przeczytać, bo chodziło dopiero do przedszkola. Oczywiście na stole było wykwintne menu, porcelana i wszelki wybór alkoholi.  Dla przedszkolaków – jak znalazł. Pozostała 4 gości cały wieczór była zajęta obsługiwaniem wymienionej wyżej szóstki, więc spędziliśmy uroczy wieczór we dwójkę.

24023320

Rozdając zaproszenia na nasze wesele sugerowaliśmy, że jest to impreza dla dorosłych, ale oczywiście byliśmy przygotowani na to, że część dzieciaków się pojawi. Zrobiliśmy więc tak: osobny stół w zasięgu wzroku rodziców, wynajęta profesjonalna niania, dostosowane menu, żadnych alkoholi na stole, pudła ze skarbami, słodyczami, konkursy z nagrodami  i zabawy dostosowane do wieku. Niestety, nie wszystkie zakochane mamusie potrafiły to docenić i trzymały dzieci na kolanach przy swoich stołach, sprawiając, że inni goście czuli się tak jak my na pałacowym weselu.

tucson-wedding-children

Tak naprawdę, dzieciaki, które zajmie się czymś interesującym, będą na weselu zadowolone i bezpieczne (nie biegając w kółko po sali, nie można wpaść na kelnera z gorąca zupą). Problem stanowią rodzice, którzy nie potrafią zorganizować dzieciom czasu (bo są zbyt zajęci zabawą) lub tacy, którzy nie mają wyczucia, kto powinien w tym dniu być najważniejszy. O braku taktu u niektórych moich Gości napiszę następnym razem. Będzie się działo ;)

Children-at-Wedding

Zródło foto:

http://preparetowed.com/blog/tag/inviting-children-to-wedding

http://www.weddingaces.com/

http://www.lusterstudios.com/

http://www.tucsonweddingsite.com/