TOP

TRENDY W DEKORACJACH WESELNYCH 2016

Tak jak wspominałyśmy wcześniej, chętnie napiszemy o weselnych trendach, tym razem w dekoracjach. Podobnie jak w modzie numerem jeden sezonu 2016 jest M E T A L I K.

METALIK

To jedyny taki moment, aby bezkarnie używać tej formy wyrazu do woli. Teraz im więcej metalicznych dodatków tym lepiej.

W praktyce? obrusy, nakładki na krzesła, serwety, zastawa, itd. Fantastycznym pomysłem byłoby wybrać kościół „cały metaliczny” :).

Czestochowa-bazylika

ŚWIATŁO

Oświetlamy wszystko i wszystkimi możliwymi formami. Łączymy kandelabry, żyrandole vintage z nowoczesnymi.  Nie bój się łączyć stylów.

Rustykalny z nowoczesnymi żarówkami, do tego hitem są gołe żarówki. W praktyce albo kupicie gotowe gołe żarówki w IKEA, albo zlecicie tacie, który zna się na elektryce, a do tego będzie mógł zrobić Wam cudowną instalację świetlną, którą wykorzystacie przy każdej kolejne okazji spotkania ze znajomymi :).

06d3d44177ffb7dcfa13b61904bb78f2

fot. Pinterest

KOMPOZYCJE KWIATOWE

Jak to mawia nasza ukochana Małgosia, która nauczyła nas wiele o kwiatach, układamy kompozycje TON w TON.

Co to oznacza w praktyce? Wybierasz kolor Waszego ślubu i prosisz florystkę aby dobrała najróżniejsze kwiaty i dodatki, ale tak aby były w tym samym kolorze. Mogą różnić się o ton, mogą różnić się fakturą, jednak całość ma być jednolita kolorystycznie. Aha i ważne aby kwiaty wyglądały jakby dopiero się rodziły, nierozwinięte pączki są trendy!

20151008-bi-quyet-don-gian-de-co-binh-hoa-dep-1

OWOCE I WARZYWA

Zdecydowanie stwierdzam, że lata mi lecą szybciej niż wcześniej przyznawałam :))), bo pamiętam moje początki w branży ślubnej, gdy jedna z największych dekoracji jakie wtedy zrobiliśmy dla naszego klienta, to była dekoracja z owoców i warzyw. To było dzieło sztuki.

Jeśli macie dobrą florystkę, która będzie miała ciekawe pomysły na aranżacje,  polecam taką formę bukietów, girland czy ozdabiania bufetów. Nigdy wcześniej ani później żadna dekoracja nie zrobiła na gościach tak dużego wrażenia jak bukiety z winogron czy łąka z cytryn:)

Owoce i warzywa w dekoracjach się impregnuje, więc warto zaznaczyć gościom że nie są do jedzenia.

2

JEŚLI NIE KWIATY CZY OWOCE, TO CO?  Liście to nowe kwiaty.

Okazuje się, że nie trzeba kwiatów aby przygotować piękne instalacje dekoratorskie. Gałęzie z kwitnącą dziką jabłonią czy magnolią. Paprocie, pawie pióra , dekoracyjne liście czy lawenda a może drzewka w doniczkach lub same zioła? :)

QYIsB

fot.www.austinweddingblog.com

U KAŻDEGO COŚ INNEGO

Czyli nie powtarzamy tych samych dekoracji na każdym stole czy bufecie.

W praktyce wygląda to tak, że każdy stół to inny kolor, lub inna dekoracja. Bawimy się, jakby to był konkurs na najpiękniejszą dekorację na naszym weselu.

1d05bc5c980e3c73933ff85c2e2f7582

fot. Alison Narrow

DOMOWE WYPIEKI

O rany…….. babcie i ciocie aż będą zacierać ręce z radości:) w tym sezonie pieczemy ciasta i babki na wesele w domu. To jest sexy, to jest trendy! Tak więc Twoje wesele nie może się obyć bez babcinej szarlotki. Koniecznie podpisz ciasto karteczką z imieniem babci. Będzie jej miło, a Ty stworzysz domowy klimat na swoim weselu. Brawo Ty :).

Closeup_of_Welsh_cakes,_February_2009

 

Powodzenia! :)

Lubię ludzi, i chyba ludzie lubią mnie ;) Liczę, że moje porady i uwagi związane z organizacją ślubu przydadzą się Wam, dlatego dzielę się swoim doświadczeniem szczerze i obficie!