TOP

TORT WESELNY INACZEJ

Para młoda, zwłaszcza na Zachodzie, coraz rzadziej wybierają tradycyjny okrągły tort z dekoracjami z bitej śmietany i różyczkami z cukru, i stawiają na bardziej oryginalny pomysł. Bo jeśli chodzi o tort, w zasadzie każdy pomysł pasuje. Oto kilka trendów z zagranicy, które mogą Was, moje drogie Panny Młode, zainspirować:

1. Mini torciki dla każdego gościa – są to miniaturki większego tortu, który Para Młoda kroi zgodnie ze zwyczajem. Zazwyczaj składają się one z jednego lub dwóch pięter.

tort weselny

tort weselny

2. Osobiste dekoracje na torcie – kiedyś na szczycie toru stawiano figurki przypominające Pana Młodego i Pannę Młodą, z wielkim serduchem i ckliwym napisem obok. Obecnie, projektuje się jadalne wstęgi wkomponowane np. w każde piętro, na których widnieje cytat z Biblii, słowa wiersza lub fragment ulubionej piosenki. Dodatkowo, można na torcie umieścić zdjęcie z zaręczyn lub jakiekolwiek inne wybrane przez Parę, wydrukowane specjalnym jadalnym tuszem na papierze również nadającym się do zjedzenia : ) o figurkach obszerniej pisałam tydzień temu : )

tort weselny

tort weselny

tort weselny

3. Tort-rzeźba – tradycyjnie okrągłe torty ustępują ostatnio miejsca tortom prostokątnym lub w innych kształtach. Chociaż moda idzie jeszcze dalej i „tortowi architekci” stwarzają dzieła sztuki przypominające kształtem dosłownie wszystko: zamek, dwa gołębie, kwiaty, muszle itp.

tort weselny

4. Nowoczesne czekoladowe torty –  występują we wszystkich kształtach, o jakich zamarzą Młodzi. By urozmaicić wrażenia smakowe, cukiernicy proponują miliony kremów i nadzień: miętowe, malinowe, chilli (które stało się hitem w połączeniu z czekoladą po sukcesie filmu „Czekolada”), kawowe, cynamonowe, o smaku szampana, imbiru, kokosa i wielu wielu innych.

tort weselny

tort weselny

tort weselny

5. Oraz najnowszy krzyk mody- babeczki.

tort weselny

tort weselny

tort weselny

 

Lubię ludzi, i chyba ludzie lubią mnie ;) Liczę, że moje porady i uwagi związane z organizacją ślubu przydadzą się Wam, dlatego dzielę się swoim doświadczeniem szczerze i obficie!