TOP

TOMAOTOMO NA ŚLUB, ALE CZY DO OŁTARZA?

W mediach głośno ostatnimi czasy o Tomaszu Olejniczaku i jego marce TOMAOTOMO. Projektant właśnie otworzył swój butik (niektórzy piszą, że flagowy – gratuluję znajomości polszczyzny, ciężko użyć takiego sformułowania w stosunku do jedynego salonu marki. Co innego, gdyby było ich kilka :). Ale wiadomo oczywiście, że nie o ilość w modzie chodzi, przynajmniej wszyscy projektanci tak twierdzą).

Od jakiegoś już czasu zabierałyśmy się z KIS do napisania właśnie o TOMAOTOMO, a tu proszę, materiał prasowy sam nadszedł :) Służby prasowe pracują pilnie i efekty pracy w sieci widoczne – kilka publikacji kropka w kropkę kopiuj-wklej. To nie jest absolutnie prztyczek do PRowców. Po prostu dziwi mnie niezmiernie, że przesłane materiały prasowe są najczęściej zamieszczane bez żadnych przeróbek i ingerencji własnej. Powinny być punktem wyjścia, a tymczasem są linią mety.

Tak czy inaczej, zobaczmy, co my tu mamy :)

“Nowoczesna panna młoda
Ślub to wyjątkowe święto w życiu każdej kobiety. Ważne jest, aby w tym  dniu wyglądać oryginalnie i zjawiskowo, a utartym formom powiedzieć stanowcze „nie”. W roli takiej kreacji świetnie sprawdzą się białe, kobiece sukienki od TOMAOTOMO.
Na ślubne salony wkraczają odważne, fantazyjne kreacje. Panny młode coraz częściej postrzegają swój ubiór jako wyraz osobowości i sposób na podkreślenie cech, które w sobie najbardziej lubią. Obok prostych, białych sukni z wąskim lub tiulowanym dołem mamy dziś do wyboru wiele niekonwencjonalnych propozycji, jak chociażby te autorstwa Tomasza Olejniczaka z TOMAOTOMO. (…)”

Kocham oryginalność i lekko słabnę, gdy widzę klasyczną princeskę. Ale nie mnie nawracać panny młode i nie mnie walić głową w mur (nie do przebicia). Ślub to RYTUAŁ, który symbolizuje ważne zmiany w życiu pary młodej. Świat poleciał do przodu o lata świetlne w krótkim czasie, czego wszyscy jesteśmy świadkami. Ślub teoretycznie nie jest już nikomu do niczego potrzebny – doskonale można żyć bez niego, czego przykład dają tysiące par.

A jednak… wiele z nich decyduje się na ten teatr. I bierze go z dobrodziejstwem inwentarza, tak jak jest. Co prawda na początku wszyscy się krygują – “nie, tego śledzia to nie”, “wezmę zupę krem zamiast rosołu”, “na pierwszy taniec zrobimy coś szalonego, walc nie jest dla nas”, itd.

Jednakże szkielet zostaje ten sam, mimo rezygnacji z zabaw w przebijanie baloników i jedzenia pęta kiełbasy na czas. Bo jest ta przysięga, bo jest to przebieranie się za pannę młodą i pana młodego, bo jest przyjmowanie życzeń i darów, jest biesiadowanie i są tańce i hulanki. A forma, mimo że ewoluuje, to wierzcie mi – ciężko o wyzwolenie z tej stereotypowej.

I nieprędko wróżę wyzwolenie z formy klasycznej sukni, kojarzącej się z boską królewną. Nieważne, czy to krój empire, czy inny, ważne, by skojarzenie było jednoznaczne. SKOJARZENIE ŚLUBNE.

Czy takie ślubne skojarzenia wywołują projekty Tomasza Olejniczaka?

Zapraszam do kwizu – która z poniższych propozycji stanie się hitem zaczynającego się właśnie sezonu ślubnego 2014?

tomaotomo-suknia2

suknia w cenie 3850 zł dostępna na Mostrami

——–

tomaotomo-suknia3

Suknia w cenie 800zł (przecena z 2300zł) dostępna na SHWRM.

—————-

tomaotomo-04

Top Mirrors dostępny na SHWRM w cenie 450 zł (przecena z 1000zł).

——————

Kreacja dla odważnych dostępna na SHWRM w cenie 3420 zł.

tomaotomo-05

————

Tę suknię również kupicie na SHWRM, cena 2400zł

tomaotomo-06

——————–

tomaotomo-07

Do kupienia na Mostrami, 3250zł.

——————-

ROZWIĄZANIE KWIZU:

odpowiedź brzmi: ŻADNA. Mimo, że suknie są przepiękne i wykonane z jakościowych materiałów.

Jedyne modele, które BARDZO ODWAŻNE panny młode mogą wziąć pod uwagę, to moim skromnym zdaniem te:

suknia-tomaotomo-si-01

3200zł, SHWRM. Dla amatorek krótkich sukni ślubnych, poszukujących modelu, który wprawi w bezdech matkę, babcię i resztę rodziny. Przy odpowiednich dodatkach będzie naprawdę BARDZO SZAŁOWO, bardzo ROMANTYCZNIE i bardzo KOBIECO. Jest rewelacyjna, czego niestety na pierwszy rzut oka na tych zdjęciach nie widać. Bo trzeba pamiętać, że wszystkie panie marzą o tym, aby na ślubie być ekstremalnie kobiecymi (cokolwiek by to miało oznaczać w praktyce, bo ta bywa różna :)).

suknia-tomaotomo-si-02

Suknia z francuskiej koronki, Mostrami, 3705zł. Tę ubrałabym sama, ale w moim przypadku to już tylko odnowienie przysięgi wchodzi w grę, no chyba że przyjdzie kiedyś do wymiany modelu ;). Odpowiednio dobrany bukiet i makijaż zrobi tu fenomenalną robotę – można zostać offową księżniczką :)

——

suknia-tomaotomo-si-03

Suknia z asymetryczną falbaną, Mostrami, 2400zł. A to propozycja dla księżniczek, które wybrały plażę w ciepłym kraju, zamiast naszych zimnych kościołów :) Wbrew pozorom takich par jest już naprawdę dużo – wiem co mówię, wiele wyprawiłam na plażę osobiście. Dodatkowo to model idealny do transportu, da się zgrabnie spakować :)

——-

Tomku, chciałabym powiedzieć Ci, że Twoje projekty są wspaniałe. Do tego widać, że to Ty. Ja to kupuję i nawet mam sporo swoich typów, które z przyjemnością założę.

Jeżeli chodzi o cywilną część kolekcji, to jednak ona ma dużo większe szanse na sukces komercyjny (czego Ci bardzo gorąco życzę), niż ślubna. Po prostu panna młoda to panna młoda. A panna młoda w teatrze pt. ŚLUB to stworzenie wyjątkowe, niecodzienne i bajkowe (często noszące diademy. oraz berła pod postacią bukietów). Jednak stworzenie to poprzez swoją powtarzalność i podobne matryce całkiem zwyczajne, bo spotykane na KAŻDYM ślubie. I trzeba z tym żyć, aby móc wchodzić na premiery z serii “MÓJ WYJĄTKOWY ŚLUB I WESELE”.

Amen.

 

Organizacją ślubów żyję od 2006 roku, prowadząc jedną z pierwszych w Polsce agencji ślubnych 2CYTRYNY. Pomogłam ponad dwustu młodym parom w spełnieniu ich marzeń. Szaleństwa ślubne wyprawialiśmy na łące, w parku, w pałacach, nad jeziorem, nad brzegiem morza, w Polsce i za granicą, w przeróżnych zwyczajnych i mniej zwyczajnych okolicznościach. Tego bloga prowadzę razem już od 2009 roku. To spory kawałek czasu, a jak na internet, to cała era :). W tym czasie odkrywałam też inne obszary realizacji siebie. Na moich szkoleniach i w życiu codziennym zmotywowałam wiele wspaniałych kobiet do tego, aby chciały odszukać w sobie swoje talenty i aby codziennie, z uporem i frajdą kreowały własne życie. I chyba to sprawia mi największą satysfakcję. Działanie i pchanie do działania. I osiąganie, zdobywanie nowych szczytów.