TOP

SZUKANIE MIEJSCA WESELNEGO cz.1

Szukanie miejsca weselnego cz.1

Od czego zaczynamy przygotowania? Gdy już mamy pierścionek na palcu : )?

Pierwszy element to w miarę uczciwa i rzetelna lista gości, których chcielibyśmy zaprosić. To ważne aby na tym etapie pokusić się już o wpisanie gości w tabelkę i unikanie “miśków”, “mamy” itd. Potem lista ta przyda się do wysłania do druku zaproszeń czy winietek.

Po sporządzeniu listy gości, zastanawiamy się jak byśmy chcieli aby i ceremonia i zabawa przebiegały. Dzięki temu będziemy mogli szybciej i bardziej precyzyjnie wybrać miejsce na wesele i na ceremonie.

venue.2

Czemu napisałam najpierw wesele, a w drugiej kolejności ceremonie? To najczęściej popełniany przez młode pary BŁĄD. Wybierają kościół lub urząd a potem szukają w pobliżu wybranego miejsca, wspaniałego miejsca na wesele. I po miesiącu poszukiwań są załamani że niczego ciekawego nie udało im się znaleźć.

I wcale się nie dziwię. Od paru lat nie ma już rejonizacji ani dla ślubów kościelnych ani dla cywilnych, więc kościół czy urząd możemy wybrać jaki tylko sobie chcemy.

Po drugie, jeśli mamy ulubionego księdza w danej parafii, nic nie stoi na przeszkodzie, aby go poprosić o udzielenie ślubu w innej parafii. Każdy chętnie się na to zgodzi.

Dzięki temu możemy wybrać najpierw miejsce które nam odpowiada i spełnia nasze wymagania, również te kosztowe, a w drugiej kolejności poszukać pięknego kościoła czy urzędu na ceremonie, blisko wybranego miejsca- nie odwrotnie.

Oszczędzamy czas, co jest kluczowe przy wybraniu odpowiedniej daty, oszczedzamy nerwy, bo może się okazać że musimy brać to co jest a nie to co byśmy chcieli i z pewnością oszczędzamy nasze ślubne finanse, bo wybieramy miejsce i ładne i wymarzone i z ofertą szytą na naszą kieszeń.

Pozdrawiam nowe czytelniczki! Witajcie w naszym ślubnym świecie :)

Lubię ludzi, i chyba ludzie lubią mnie ;) Liczę, że moje porady i uwagi związane z organizacją ślubu przydadzą się Wam, dlatego dzielę się swoim doświadczeniem szczerze i obficie!