TOP

SUKNIE ŚLUBNE W LATACH TRZYDZIESTYCH

Suknie ślubne w latach trzydziestych

Dzisiaj na tapecie mamy lata 30te.

W tym roku ta moda do nas powraca wraz z latami 30ymi.

Sylwetka w latach trzydziestych stawała się coraz bardziej kobieca – ważne było podkreślanie walorów kobiecości. Pojawiły się przeźroczystości i koronki.

suknia_slubna_lata30te (2)

Stroje oczywiście były zróżnicowane w zależności od przeznaczenia, ale wszystkie odznaczały się dopasowaniem do figury, podkreśleniem linii ramion, talii i bioder oraz wydłużeniem: w ubiorach codziennych często do połowy łydek, a w wieczorowych aż do ziemi.

suknia_slubna_lata30te (3)

Używane tkaniny były coraz bardziej miękkie, a w wykończeniu ubrań pojawiło się futro. Stroje stały się długie, powłóczyste, nawiązujące do linii syreny.

suknia_slubna_lata30te

Usta stały się zdecydowanie większe i mocniej podkreślone, oczy przydymione i tajemnicze. Najmodniejsze włosy miały kolor jasny, nawet platynowy blond (w przeciwieństwie do lat dwudziestych, kiedy to prym wiódł kolor kruczo czarny). Na kobiecej głowie pojawiły się też wyraźne przedziałki. Włosy stały się dłuższe, do mody wchodziła trwała.

Wszystkie te elementy znajdowały oczywiście odzwierciedlenie w ślubnych kreacjach. Suknie naturalnie różniły się w zależności od społecznej przynależności panny młodej (chociażby jakość tkanin, czy dodatki), ale zasadniczo w każdym przypadku widać było ten charakterystyczny styl.

suknia_slubna_lata30te (8) suknia_slubna_lata30te (6) suknia_slubna_lata30te (7)

Również u wspomnianej wcześniej (przy okazji notki o modzie lat 20tych) projektantki Natalii Jaroszewskiej widać ogromne zauroczenie i inspiracje epoką lat trzydziestych.

Gosia Baczyńska jest także mistrzynią kreowania ultra kobiecych sukien, często inspirowanych latami ’30 i ’40.

suknie_slubne_lata_trzydzieste suknie_slubne_lata_trzydzieste (2) suknie_slubne_lata_trzydzieste (3) suknie_slubne_lata_trzydzieste (5) suknie_slubne_lata_trzydzieste (4) suknie_slubne_lata_trzydzieste (6) suknie_slubne_lata_trzydzieste (7) suknie_slubne_lata_trzydzieste (8) suknie_slubne_lata_trzydzieste (9) suknie_slubne_lata_trzydzieste (10) suknie_slubne_lata_trzydzieste (11) suknie_slubne_lata_trzydzieste (12)

Materiały wykorzystane w notce pochodzą ze stron:
http://www.peoniesandpolaroids.com

http://www.vam.ac.uk
http://www.jaroszewska.pl
http://trends.blox.pl/
http://www.stylistka.pl
http://thefrock.com

Organizacją ślubów żyję od 2006 roku, prowadząc jedną z pierwszych w Polsce agencji ślubnych 2CYTRYNY. Pomogłam ponad dwustu młodym parom w spełnieniu ich marzeń. Szaleństwa ślubne wyprawialiśmy na łące, w parku, w pałacach, nad jeziorem, nad brzegiem morza, w Polsce i za granicą, w przeróżnych zwyczajnych i mniej zwyczajnych okolicznościach. Tego bloga prowadzę razem już od 2009 roku. To spory kawałek czasu, a jak na internet, to cała era :). W tym czasie odkrywałam też inne obszary realizacji siebie. Na moich szkoleniach i w życiu codziennym zmotywowałam wiele wspaniałych kobiet do tego, aby chciały odszukać w sobie swoje talenty i aby codziennie, z uporem i frajdą kreowały własne życie. I chyba to sprawia mi największą satysfakcję. Działanie i pchanie do działania. I osiąganie, zdobywanie nowych szczytów.