TOP

SPOSÓB NA NIEJADKA?

Każda Mama chce najlepiej dla swojego dziecka. Dziecko musi być najedzone, wyspane i mieć czyste ubranie. Wtedy Mama czuje się dobrze, z dzieckiem bywa różnie, ale to już mniej ważne. Moi znajomi lekarze, podczas jednej z imprez na których gościliśmy z dziećmi, na moje przerażonym głosem pytanie : „Co ja mam zrobić – on w ogóle nie chce jeść??”

Odpowiedzieli zdziwieni: ” Przecież dziecko z głodu nie umrze? Będzie głodny to do ciebie przyjdzie.”

Po wielu latach podpisuję się pod tym mądrym stwierdzeniem wszystkimi kończynami. Oczywiście gdy głodne dziecko przyjdzie do Ciebie, to nie dawaj mu, jak większość rodziców cukrów, czyli owocków czy słodyczy, tylko pełnowartościowy pokarm.

niejadek9

Jeśli dziecko nie je, jest duża szansa że ktoś je dokarmia, tak jak zwierzęta w Zoo, lub samo podjada, tak jak nastolatek któremu nic się nie chce, a zjeść trzeba:) Dla dalszego uspokojenia dodam, że ludzkie ciało składa się w 70% z wody, więc najważniejsze aby ten młody człowiek pił. Jeśli pije, to przeżyje.

niejadekwpis na forum:

„olej. Nie jadłam prawie nic między 2 a 8 rokiem życia i żyje, zwoje mózgowe też rozwinęły się chyba prawidłowo miedzy 3 a 5 rokiem życia jadłam tylko chleb i wodę. I masło. Byłam chuda – i teraz bardzo za tym tęsknię”

PONIŻEJ KILKA LUDOWYCH PORAD NA NIEJADKA

ZĘBY

„Może dwulatkowi „idą” czwórki?”

niejadek1

NERWICA DZIECIĘCA

„u mnie jadłowstręt był jednym z (oczywistych dzisiaj) objawów nerwicy dziecięcej, której wtedy nikt nie rozpoznał. Nic nie sugeruję, ale to może być podpowiedz”

 CZEKOLADA

„Dieta czekoladowa czekolada to przecież roślina, kosteczka dwulatkowi nie zaszkodzi”

„Czekolada nıe jest rośliną, kakaowiec jest. W czekoladzie jest jeszcze mleko w proszku, cukier, utwardzacze, aromaty, itp. Także ja nie polecam… Wspólne gotowanie to najlepszy pomysł! Ale musi być kolorowo (warzywa!). Może naleśniki albo kanapeczki-łódeczki?”

niejadek3

WSPÓLNE GOTOWANIE

„Zrób z nim jakiś posiłek. Zobaczysz jak będzie zajadał.”

KALORYFER, KIEŁBASA i KAMIEŃ czyli SŁOWA NA ‚K’

„Kiełbasę, najlepiej domową, albo z dziczyzny, ususzyć na kamień na kaloryferze i dać dwulatkowi do ssania. Sprawdzone.”

niejadek

BUNT

„Czy to się wiąże z pojawieniem rodzeństwa?”

„Walczy o swą niepodległość”

ROBALE

„Na wszelki wypadek zrób badania krwi (pod kątem anemii), sprawdź czy nie ma pasożytów. Jeśli jest wszystko ok, to po prostu ten typ tak ma. Są takie dzieci.”

 

Lubię ludzi, i chyba ludzie lubią mnie ;) Liczę, że moje porady i uwagi związane z organizacją ślubu przydadzą się Wam, dlatego dzielę się swoim doświadczeniem szczerze i obficie!