TOP

ŚLUBNE UBEZPIECZENIE

Gdy otwierałam firmę na początku 2002 roku marzyłam sobie o wielu rzeczach. Nie tylko o sukcesie firmy, ale także o pewnych narzędziach, które pomagałyby mi i moim parom :). Jednym z takich narzędzi, które byłyby bardzo pomocne jest UBEZPIECZENIE ŚLUBNE.

Ciężko jest sprzedać jakiekolwiek ubezpieczenie, wiem coś o tym :) – bo nikt nie chce słyszeć o wypadkach czy chorobach. I dobrze! Nie ma co przyciągać złych spraw ciągłym rozmyślaniem o tym.

Wracając do ślubu i wesela, gdy organizujesz ślub sama, bez pomocy profesjonalnej firmy, która POWINNA mieć swoje ubezpieczenie (rekomenduję to pytanie podczas podpisywania umowy), wtedy mogą Cię spotkać (ackzolwiek nie muszą) przykre niespodzianki. Od nieoczekiwanej anulacji rezerwacji, po skradzione prezenty czy zniszczoną suknie.

CZYM JEST ŚLUBNE UBEZPIECZENIE?

Jest to ubezpieczenie, które chroni wszystkie inwestycje Młodej Pary, które mogą zostać narażone na stratę, bez winy Młodej Pary. Przykład? Zgubiony bagaż z suknią ślubną na lotnisku. W ostatniej chwili okazuje się, że nie przyjedzie Twoja limuzyna i musisz zamówić na ostatnią chwilę inną, dwa razy droższą. Restauracja, w której miałaś rezerwację, splajtowała na miesiąc przed weselem, Ty straciłaś zaliczkę i musisz w popłochu szukać nowego miejsca na przyjęcie weselne.

To są przykłady strat finansowych, które powinno pokryć ubezpieczenie ślubne.

CZY KUPIĆ POLISĘ NA UBEZPIECZENIE ŚLUBNE?

Koszt takiej polisy powinien wynosić ok 600-1200zł w zależności od wartości ubezpieczenia. W sumie nie jest to duży wydatek, w zamian za zwrot poniesiony nakładów na ratowanie naszego JEDYNEGO, WSPANIAŁEGO, CUDOWNEGO, NAJPIĘKNIEJSZEGO dnia w życiu :).

Pojawia się też od razu pytanie czy faktycznie jest Ci potrzebne to ubezpieczenie? Warto sprawdzić z każdym z twoich wykonawców ślubnych, czy mają oni wykupione własne polisy i czy w związku z tym mają wpisany do umowy paragraf mówiący o tym, że takie zabezpieczenie Wam gwarantują. Mogą być tacy, którzy nie mają takiego ubezpieczenia, a nie chcecie z nich rezygnować.

Poza tym warto zobaczyć kopie każdego ubezpiecznenia i zapisu, co pokrywa polisa i na jaką kwotę.

CO POKRYWA POLISA ZE ŚLUBNEGO UBEZPIECZENIA ?

Miejsce na wesele – jakiekolwiek problemy z rezerwacją, a raczej jej anulacja, zabezpiecza ta polisa. Oczywiście lokal musi mieć też swoja polisę.

Wykonawcy ślubni – jeśli ktoś nie pojawi się na ślubie, a Ty musisz szybko wynająć inna osobę do pomocy, koszty nadpłaty pokrywa polisa.

Przesuniecie całego ślubu i wesela – to akurat zdarza się rzadko. Jednak mi i moim kochanym klientom – Ewie i Krzysztofowi – zdarzyła się taka sytuacja. Musieliśmy przesunąć cały ślub. Pomagałam im, więc się udało (skromnieję na stare lata;)). Najczęściej jednak taki zabieg wiąże się z dodatkowym nakładem finansowym.

W POLSCE…

W Polsce niestety nadal nikt nie ma takich ubezpieczeń. Oczywiście pisałam do WSZYSTKICH firm ubezpieczeniowych. Niektórzy odpisali mi, że nie oferują takich ubezpieczeń, a inni nawet nie zauważyli maila. Pisałam także do firm sprzedających takie ubezpieczenia na zachodzie aby otworzyli filię w Polsce.

Wygląda na to, że dopóki Kasia z Jolą same nie otworzą takiej firmy, nie będzie w Polsce ubezpieczeń ślubnych!! Trochę humorystycznie, ale w sumie taka pojawia się myśl.

Zatem co możesz zrobić bez ubezpieczenia?

1. Wynajmij konsultant ślubnego (nie chodzi mi o reklamę, promuję po prostu święty spokój i cudowne przeżycia podczas ślubu i wesela :))

2. Sprawdź dokładnie umowy i ubezpieczania wszystkich swoich ślubnych i weselnych wykonawców.

3. Gdybyś jednak miała jakiś problem i chciała się kogoś poradzić, to napisz do WeddingSisters – :)

Lubię ludzi, i chyba ludzie lubią mnie ;) Liczę, że moje porady i uwagi związane z organizacją ślubu przydadzą się Wam, dlatego dzielę się swoim doświadczeniem szczerze i obficie!