TOP

ŚLUBNE FRYZURY DLA KRÓTKICH WŁOSÓW

Jeśli uporałyście się z kluczowymi elementami organizacji ślubu i wesela, czyli zarezerwowałyście salę, catering, zespół i fotografa, nadszedł czas na to, abyście skupiły się na Waszym wyglądzie w tym wyjątkowym dniu.

Jako że chcecie wyglądać absolutnie oszałamiająco i pięknie, każdy szczegół musi być dopracowany perfekcyjnie. Mając już suknię ślubną, należy pomyśleć o fryzurze. Na naszym blogu sporo miejsca poświęciłyśmy z Kasią na fryzury ślubne, ale zaniedbałyśmy nieco krótkie włosy, dlatego czas najwyższy to niedopatrzenie nadrobić, żeby żadna z Was nie poczuła się pokrzywdzona :).

W katalogach czy w internecie można znaleźć sporo propozycji uczesań idealnych dla długich włosów, ale co zrobić z krótkimi? Wbrew pozorom jest wiele ciekawych rozwiązań, które na pewno przypadną Wam do gustu.

fryzura_slubna_krotkie_wlosy_001 fryzura_slubna_krotkie_wlosy_002 fryzura_slubna_krotkie_wlosy_003 fryzura_slubna_krotkie_wlosy_004 fryzura_slubna_krotkie_wlosy_005 fryzura_slubna_krotkie_wlosy_006

Moim zdaniem, z krótkimi fryzurami niekoniecznie dobrze prezentuje się welon, chyba że niewielki, dopięty tylko z tyłu. O wiele lepiej wyglądają wpięte żywe kwiaty, ozdobne spinki lub szpilki z kamieniami albo opaski, które są od jakiegoś czasu hitem ślubnych uczesań.

Jeśli należycie do odważnych dziewczyn, możecie poszukać ciekawego i oryginalnego nakrycia głowy, np. toczka z woalką czy malutkiego kapelusika, które dodadzą Waszemu wyglądowi nieco pikanterii lecz ponad wszystko szyku i elegancji w stylu vintage.

fryzura_slubna_krotkie_wlosy_011

Pozostając przy stylizacji retro, idealnym pomysłem jest uczesanie w stylu lat 40 XX wieku, czyli nieśmiertelne błyszczące fale w stylu Marleny Dietrich czy Rity Hayworth, świecące tryumfy od jakiegoś czasu na czerwonym dywanie Hollywoodu.

Jeśli styl retro niekoniecznie Wam odpowiada, możecie postawić na „zmodernizowane” loki, które ładnie upięte lub swobodnie opadające wokół twarzy na pewno będą wyglądać gustownie. Również można w nie wpiąć kwiaty lub welon.

fryzura_slubna_krotkie_wlosy_009

Jeśli natomiast jesteście zupełnymi minimalistkami i ozdób nie lubicie, krótką fryzurę można pozostawić bez żadnych dodatków. Ważne jest, aby włosy były dobrze wystrzyżone, ułożone i lśniące, i by w stanie idealnym przetrwały do rana.

fryzura_slubna_krotkie_wlosy_008 fryzura_slubna_krotkie_wlosy_010  fryzura_slubna_krotkie_wlosy_012

 

Organizacją ślubów żyję od 2006 roku, prowadząc jedną z pierwszych w Polsce agencji ślubnych 2CYTRYNY. Pomogłam ponad dwustu młodym parom w spełnieniu ich marzeń. Szaleństwa ślubne wyprawialiśmy na łące, w parku, w pałacach, nad jeziorem, nad brzegiem morza, w Polsce i za granicą, w przeróżnych zwyczajnych i mniej zwyczajnych okolicznościach. Tego bloga prowadzę razem już od 2009 roku. To spory kawałek czasu, a jak na internet, to cała era :). W tym czasie odkrywałam też inne obszary realizacji siebie. Na moich szkoleniach i w życiu codziennym zmotywowałam wiele wspaniałych kobiet do tego, aby chciały odszukać w sobie swoje talenty i aby codziennie, z uporem i frajdą kreowały własne życie. I chyba to sprawia mi największą satysfakcję. Działanie i pchanie do działania. I osiąganie, zdobywanie nowych szczytów.