TOP

ŚLUB WE WŁASNYCH RĘKACH- TO PODSTAWA

Jak wiadomo, okres przygotowań do ślubu jak i sama ceremonia to czas niezwykle stresujący dla wszystkich znajdujących się w otoczeniu Państwa Młodych. Najgorsze jest to, że każdy chce pomóc i każdy uważa, że jego sposoby na wszystko są najlepsze. A nam jest tak ciężko im odmówić.

Mama koniecznie chce wybrać salę na wesele, bo przecież najlepiej się na tym zna, przyszła teściowa już nagabuje swoje koleżanki do gotowania i pieczenia, a ciocie i wujkowie polecają fotografów, orkiestrę czy krawcową. Jak w takim wypadku uniknąć kłótni i szargania sobie i innym nerwów, a zarazem postawić na swoim i móc samemu zająć się wszystkim według własnego uznania?

organizacja ślubu i wesela na własną rękę

Podstawą jest, Drogie Siostry, perfekcyjna (dobra może okazać się niewystarczająca) organizacja. Najlepiej, żebyście tuż po włożeniu pierścionka zaręczynowego na palec (tzn. ciut później niż tuż po :), zanim zaczniecie się chwalić tą cudowną nowiną całemu światu, przemyślały, w jaki sposób najefektywniej i najmniej boleśnie wykorzystać pomoc Waszych bliskich.

–      zróbcie listę gości, zaznaczcie na niej kto w czym może pomóc , najlepiej po 2-3 osoby do każdej sprawy,

–      przygotujcie wstępny plan ślubu i wesele,

–      przygotujcie listę tego co potrzebujecie,

–      zastanówcie się, w czym najbardziej pomocni będę Wasi rodzice, a w czym przyszli teściowie. Nie zapomnijcie również o babciach i dziadkach oraz o nadgorliwych ciotkach, jeśli takowe istnieją.

organizacja ślubu i wesela na własną rękę

organizacja ślubu i wesela na własną rękę

organizacja ślubu i wesela na własną rękę

flower preparations for G & S Wedding 013

Jednym słowem uprzedźcie ich atak dobrych chęci. Powiadamiając ich o nadchodzącym ślubie, poproście jednocześnie o pomoc w kwestiach, które Wy ustalicie, a nie oni! Wówczas nie tylko będziecie mieć z głowy pomysły (które i tak będziecie musiały zaakceptować – nie chcecie mieć przecież na pieńku z przyszłymi teściami), które Wam zupełnie nie odpowiadają, ale i zyskacie pomoc w ważnych dla Was sprawach. Co więcej, taki gest z Waszej strony na pewno zostanie doceniony przez rodzinę!…a przy dobrych wiatrach będziecie mieć dużo spraw z głowy.

Powodzenia!

organizacja ślubu i wesela na własną rękę

Lubię ludzi, i chyba ludzie lubią mnie ;) Liczę, że moje porady i uwagi związane z organizacją ślubu przydadzą się Wam, dlatego dzielę się swoim doświadczeniem szczerze i obficie!