TOP

ŚLUB W MIEŚCIE, CZYLI MIEJSKI ŚLUB

Wyobrażam sobie że organizuję ślub w mieście. Nie chodzi o samo miejsce na wesele, ale o cały motyw weselny. Zastanawiam się jak wyglądałyby zaproszenia, suknia, dodatki, dekoracje a nawet menu?

Bo przecież nie tylko kolor może zostać motywem przewodnim wesela. Miasto też nim może być. W poszukiwaniu inspiracji natrafiłam na wspaniały blog  A CITY WEDDINGpolecam :).

Jednak dzisiaj spróbuję zachęcić Was do tego, aby Wasze ukochane miasto, miasteczko, czy wieś, stały się kopalnią inspiracji ślubnych – i mogły cudownie wspomagać Was światłem, zapachem, czy strukturą budynków. Nie będę ukrywać, że zainspirowała mnie Gosia Baczyńska, która swój najnowszy pokaz zorganizowała na ulicy, tej miejskiej :).

Styl miasta determinuje nam wszystko, dlatego wyobrażam sobie, bez względu na styl miasta, że byłaby to stylizacja prosta, czasami wręcz surowa. Oczywiście z delikatnym powiewem romantyzmu, tak jak na tych zaproszeniach:

01city wedding

Mimo wszystko bardziej poszłabym w takim kierunku:

03city wedding 02city wedding

Jak widać dominują kolory chłodne, typowo miejskie, grafit, szary i granat. Daje nam to swobodę przy wyborze zarówno miejsca na ceremonię, jak i doboru dekoracji:

18citywedding 13citywedding 6citywedding 3citywedding

Ponieważ nie jestem stylistką i nigdy nie będę :) [mam inne wspaniałe cechy ;)], to nie będę rozpisywać się o doborze sukien, czy welonu. Jednak według mnie do takiej stylizacji pasują suknie BARDZO proste, wręcz ascetyczne, zarówno długie, jak i krótkie. Najbardziej widziałabym w roli nakrycia głowy stroik, aczkolwiek każda stylizacja „dopełnia się sama” i warto sprawdzić wszystkie możliwe opcje – od kapelusza, po krótki welon, stroik czy jedynie gładkie upięcie?

0citywedding 1citywedding 14citywedding 21citywedding 9citywedding

Sesja zdjęciowa obowiązkowo w lofcie, na moście, czy w zapuszczonej fabryce:

22citywedding

23citywedding

I sprawa bardzo ważna, aby nie powiedzieć najważniejsza –  dobór miejsca. Niby oczywisty, jednak chyba najlepiej pasują tu: surowa w wystroju restauracja, czy party na dachu biurowca, a może wnętrza biblioteki miejskiej?24citywedding 19citywedding

17citywedding

20citywedding 8citywedding 7citywedding 4citywedding

2citywedding

Warto zacząć od tego elementu :). Ważne, aby nie przesadzić z kolorami. Motywem kolorystycznym zostaje szary, grafit lub granat. Wszystko zależy od tego, czy suknia będzie biała czy ecru.

Jeśli jednak szukacie innych MOTYWÓW KOLORYSTYCZNYCH zapraszam tu !

Miłego oglądania!

 

fot: dailycreativeideas.com, bridalguide.com, ruffledblog.com, theknot.com, inspiredbythis.com, greylikesweddings.com, thewindowshopper.co.uk, blovedweddings.com, hetlerphotography.com, itsabrideslife.com, bronzebudgetbride.com, cargocollective.com, marthastewartweddings.com, Christa Elyce Photography, dustjacketattic.blogspot.ca

Lubię ludzi, i chyba ludzie lubią mnie ;) Liczę, że moje porady i uwagi związane z organizacją ślubu przydadzą się Wam, dlatego dzielę się swoim doświadczeniem szczerze i obficie!