TOP

ŚLUB KATE I WILLIAMA – PLAN DNIA

Już dziś odbędzie się najbardziej oczekiwany ślub tego roku! Poniżej plan uroczystości ślubnych księcia Williama i Kate Middleton, przedstawiony przez biuro księcia:

10.50 – Do Opactwa przybywają premierzy i gubernatorzy generalni państw członkowskich Wspólnoty Narodów (Commonwealth of Nations), uznających monarchę brytyjskiego za głowę państwa, korpus dyplomatyczny i inni wysocy rangą goście.
11.10 – Książę William wraz z bratem, księciem Harrym, który jest jego drużbą, opuszczają swoją rezydencję Clarence House.
11.20 – Członkowie zagranicznych rodzin królewskich zaczynają przebywać do Opactwa.
11.20 – Matka Kate Middleton, Carole, oraz brat James opuszczają hotel Goring, w którym przyszła panna młoda spędzi noc przed ślubem.
11.25 – Niżsi rangą członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej opuszczają Pałac Buckingham.
11.35 – Wujowie Williama, książę Edward oraz książę Andrzej, a także ciotka Williama, księżniczka Anna opuszczają Pałac Buckingham z członkami swoich rodzin.
11.38 – Ojciec Williama, książę Karol i jego żona Camilla opuszczają Clarence House.
11.40 – Królowa Elżbieta II oraz jej mąż, książę Filip, jako ostatni członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej opuszczają Pałac Buckingham.

Ślub Kate i Williama

11.48 – Druhny i paziowie opuszczają hotel Goring.
11.51 – Kate Middleton wraz z ojcem Michaelem opuszczają hotel Goring.
12.00 – W Opactwie Westminsterskim rozpoczyna się nabożeństwo ślubne.
13.15 – Pod eskortą kawalerii Opactwo opuszczają i udają się do Pałacu Buckingham w karocy najpierw William i Kate, a za nimi orszak Elżbiety II.
13.30 – Państwo młodzi przybywają do Pałacu Buckingham.
13.40 – Członkowie brytyjskiej oraz zagranicznych rodzin królewskich przybywają do Pałacu Buckingham.
14.25 – Królowa, państwo młodzi oraz ich rodziny pojawiają się na balkonie Pałacu Buckingham.
14.30 – Nad Pałacem Buckingham przelatują samoloty sił powietrznych RAF, m.in. z drugiej wojny światowej.

Godziny zostały podane wg czasu polskiego.

Ślub Kate i Williama

Źródło tekstu:

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/357479,Kate-i-William-na-slubnym-kobiercu-Sprawdz-przebieg-uroczystosci

Tiffany! Cartier! Black star! Forst! Gorham! Mów mi o nich wszystko! Mów o nich stale! Gdy dziewczę czasami ma z prawem kłopoty, to nie ma jak diamentów blask! Gdy szef twój do ciebie chce ruszyć w zaloty, niech klejnotem błyśnie, a jak nie, to traci czas! Graj z nim tak gdy hossa trwa, bo gdy przyjdzie bessa, raz dwa, ten bydlak skruszony powróci do żony. Nie ma jak diamentów blask! Słyszałam o związkach, co są platoniczne, lecz lepszy jest diamentów blask! Romanse są trwalsze i bardziej praktycznie, gdy hojny pan milutkiej swej brylancik da! Płynie czas i niszczy nas, a w kościach już łamie ciut, ciut... Na wiek starszej pani najlepszy jest Tiffany! Diamenty!... Diamenty!... Nie imitacje lecz diament! My kochamy ich blask.