TOP

JUSTYNA ŻMIJEWSKA, ZAŁOŻYCIELKA LUKSUSOWEJ MARKI ODZIEŻOWEJ RINA COSSACK W ROZMOWIE Z WEDDING SISTERS – O KLIENTKACH I SUKNIACH ŚLUBNYCH

Dzisiaj gościmy na blogu Panią Justynę Żmijewską, założycielkę i dyrektor kreatywną marki RINA COSSACK. Jeżeli któraś z Was przegapiła najnowszą kolekcję ślubną projektantki, to radzimy nadrobić zaległości – suknie są zjawiskowe, proste i jednocześnie ekskluzywne. Bardzo pozytywnie wyróżniają się na tle standardowej oferty salonów z sukniami ślubnymi. Mocno popieramy szycie u projektantów, szczególnie tych polskich! Dowiedzcie się więcej w wywiadzie poniżej oraz na stronie projektantki: rinacossack.com

rina-cossack-baner1

WeddingSisters: Pani Justyno, jest Pani kolejną projektantką, która gości na naszych łamach. Rozpoczęłyśmy cykl krótkich wywiadów z najlepszymi polskimi projektantami na temat trendów w modzie ślubnej. Chcemy pokazać czytelniczkom interesujące sylwetki projektantów i ich marki oraz zachęcić do twórczego podejścia w stylizacjach ślubnych. Dziś kolej na Panią :) Proszę powiedzieć, skąd wziął się pomysł na projektowanie także sukien ślubnych?

Justyna Żmijewska: Ślub to wyjątkowa chwila. Towarzyszę moim klientkom przy wielu okazjach, tych codziennych, jak i przy wyjściu do teatru czy uroczysta kolację. Chciałam być też w tak ważnym dla nich momencie. To całkiem inny sposób myślenia z mojej strony, to nowe wyzwanie.

WeddingSisters: Z jakim odzewem spotyka się kolekcja ślubna wśród Pani klientek? Czego oczekują, co wybierają?

Justyna Żmijewska: Moje projekty są alternatywą dla typowych sukni. Suknie ślubne RINA COSSACK są unikatowe, bardziej minimalistyczne, eleganckie i bardzo komfortowe w noszeniu. Wykonane są z lekkiego muślinu lub lejącej, mięsistej żorżety. Suknie mojego projektu cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem. Każda przyszła panna młoda jest wyjątkowa i ma inne wyobrażenie na temat tego szczególnego dnia w swoim życiu.

Wiele kobiet bierze ślub w ogrodzie i wybiera romantyczne, wykonane z lekkich tkanin fasony. Bardzo często szyję suknie zdobione ręcznie układaną koronką.

Klientki ceniące nowoczesne rozwiązania decydują się na suknie o architektonicznej formie lub klasyczne modele z przestrzennymi aplikacjami. Obecnie kobiety coraz częściej pozwalają sobie na niestandardowe, czasem wręcz awangardowe stylizacje ślubne i nieszablonowe sposoby organizacji ceremonii.

Kolejnym aspektem, dlaczego tak często przyszłe panny młode wybierają suknie RINA COSSACK, są ceny, porównywalne z cenami sukien w salonach ślubnych. Wyróżnia mnie indywidualne podejście do klienta.

Wszystkie suknie projektuję i tworzę na indywidualne zamówienie. Każdą dopasowuje do sylwetki, typu urody i oczekiwań klientki. Tworzę całą stylizację ślubną, tak aby wszystko w stroju panny młodej było dopięte na ostatni guzik.

WeddingSisters: Skąd pochodzą Pani pomysły i inspiracje do tworzenia ślubnych kolekcji?

Justyna Żmijewska: Kolekcja ślubna to połączenie elementów obecnych w aktualnej kolekcji z nowymi projektami. Pomysły powstają w trakcie pracy. Uważnie słucham pań: jakie maja uwagi, co chciałyby zmienić, jak wyobrażają sobie swoją wymarzoną suknię.

Inspiracją – podobnie jak przy innych kolekcjach – staje wszystko, co mnie otacza: natura, architektura, sztuka czy osobistości. Na podstawie tych wszystkich doświadczeń powstaje kolekcja ślubna, która musi być bardziej wszechstronna, niż tradycyjna kolekcja sezonowa. Zawiera modele dobre dla kilku typów sylwetki i  na różne rodzaje ceremonii: kameralny ślub cywilny, romantyczny ślub w ogrodzie, czy na uroczystą ceremonie w kościele.

WeddingSistersCzy ma Pani misję związaną z projektowaniem kolekcji ślubnych w Polsce?

Justyna Żmijewska: Chciałabym, aby podczas tego dnia moje panny młode nie tylko wyglądały olśniewająco, lecz także czuły się wspaniale. Suknia ślubna powinna być nie tylko wyjątkowa, ale też komfortowa w noszeniu i dopasowana do charakteru, wyobrażeń danej osoby. Dlatego często podczas przymiarek razem z klientkami poszukuję rozwiązań, które zarówno podkreślają ich atuty, jak i pozwolą im wyrazić siebie.

WeddingSisters:  Proszę opowiedzieć nam jakąś wzruszającą, bądź wyjątkową historię związaną z projektowaną przez Panią suknią :)

Justyna Żmijewska: Przy szyciu sukni ślubnych pojawia się wiele wzruszających momentów. Często jest to moment, kiedy pani po raz pierwszy mierzy suknię i już wie, że to właśnie ta. Czasem są łzy, czasem okrzyki radości, wzrusza się cała rodzina i przyjaciółki.  Bywa, że największe emocje pojawiają się na ostatnim spotkaniu, kiedy przyszła panna młoda widzi cały efekt końcowy i dopiero wtedy czuje, że za chwilę nadejdzie ten wyjątkowy dzień w jej życiu.

Dla mnie najbardziej emocjonujące było ubieranie co sezon sióstr i kuzynek jednej z moich klientek – w pewnym momencie czułam się jedną z dalekich krewnych! Niektóre klientki stają się moimi koleżankami, ale tak naprawdę każda szczęśliwa panna młoda dostarcza mi dużo radości.

WeddingSistersJakie są Pani przewidywania na najbliższe sezony w modzie ślubnej?

Justyna Żmijewska: Moda ślubna w Polsce powoli wychodzi z kanonów tradycyjnego ślubu. Myślę, że w przyszłości częściej będą wybierane proste suknie ślubne, ale zestawiane z wyjątkowymi dodatkami, np. oryginalnymi butami, biżuterią czy nakryciami głowy. Już teraz coraz częściej obok lub zamiast welonu panny młode decydują się na unikatowe fascynatory.

WeddingSisters: Popieramy, uwielbiamy i promujemy niebanalne dodatki, szczególnie nakrycia głowy :). Pani Justyno, bardzo miło nam było z Panią rozmawiać i dziękujemy serdecznie w imieniu swoim i czytelniczek za tę rozmowę :)

Justyna Żmijewska: Dziękuję i pozdrawiam serdecznie. Do zobaczenia w moim atelier :).

 

materiały foto RINA COSSACK

Redakcja Wedding Sisters Blog.