TOP

PRAKTYCZNY NIEZBĘDNIK DLA TWOICH GOŚCI NA WESELU

Większość porad związanych z organizacją ślubu i wesela koncentruje się na tym, jak wystylizować młodą parę, miejsce na wesele i jak ogarnąć całą weselną logistykę.

A ja chciałabym dzisiaj poświęcić kilka zdań samym gościom na Twoim weselu. Wiadomo, że najważniejsze osoby tego dnia to Panna Młoda i Pan Młody. Jednak żadne wesele nie istniałoby bez zaproszonych gości :) Co zrobić, aby poczuli się na Twoim weselu jeszcze lepiej?

Dyskusje nad menu weselnym, muzyką, noclegami, a nawet upominkami dla gości trwają długo i przykłada się do tego dużą wagę. Ale to nie wszystko. Proponuję zadbać o pakiet gościa weselnego, który może składać się z następujących elementów:

1. PRZEWODNIK CEREMONII ZAŚLUBIN

To taki mały informator w zgrabny i ładny sposób przekazujący Twoim gościom, co będzie działo się podczas ceremonii oraz czego od nich oczekujesz (np. szybszego wyjścia z kościoła i zrobienia użytku z płatków, które czekają w koszu :)) oraz co im oferujesz (np transport, który czeka 100 metrów dalej). Takie informatory rozkładasz przed ceremonią na krzesłach lub ławkach. Goście będą Ci wdzięczni, bo nie zawsze wiedzą, co powinni w danym momencie zrobić.

2. PRZEWODNIK PO PLANIE POBYTU

Jeżeli masz gości, którzy przyjechali do Ciebie z daleka i plan atrakcji obejmuje nie tylko wesele, ale i kolację dzień przed, czy atrakcje turystyczne, to przygotuj odpowiedni przewodnik. Roześlij go wcześniej e-mailem (niech goście wiedzą, jak przygotować się na przewidziane atrakcje) oraz wydrukuj i zostaw w pokojach hotelowych (możesz dołączyć do tego słodki pakiet powitalny :)).

3. PLAN WESELA

Plan wesela możesz wykonać w formie tablicy, którą rozstawisz na sztalugach, bądź wydrukować w formie podobnej do menu i ustawić na stołach. Dzięki temu masz pewność, że goście nie przegapią zaplanowanych atrakcji i nie wyjdą z przyjęcia przed niespodzianką planowaną np. na północ, czy późniejszą porę.

4. NIEZBĘDNIK KOSMETYCZNY

Każda Pani na pewno doceni ten gest. Większość panów zapewne też :). Ustaw w łazienkach kilka koszyków lub pudełek, w których Twoi goście znajdą w trakcie wesela rzeczy, które mogą im się przydać. U pań może to być np: lakier do włosów, waciki, bibułki matujące, chusteczki jednorazowe suche i wilgotne, guma do żucia lub inne odświeżające dropsy, igła z nitką, gąbeczka do odświeżenia butów, itp. U panów w zasadzie pakiet będzie dość podobny.

Twoi goście z pewnością docenią, że myślisz także o nich :)

Organizacją ślubów żyję od 2006 roku, prowadząc jedną z pierwszych w Polsce agencji ślubnych 2CYTRYNY. Pomogłam ponad dwustu młodym parom w spełnieniu ich marzeń. Szaleństwa ślubne wyprawialiśmy na łące, w parku, w pałacach, nad jeziorem, nad brzegiem morza, w Polsce i za granicą, w przeróżnych zwyczajnych i mniej zwyczajnych okolicznościach. Tego bloga prowadzę razem już od 2009 roku. To spory kawałek czasu, a jak na internet, to cała era :). W tym czasie odkrywałam też inne obszary realizacji siebie. Na moich szkoleniach i w życiu codziennym zmotywowałam wiele wspaniałych kobiet do tego, aby chciały odszukać w sobie swoje talenty i aby codziennie, z uporem i frajdą kreowały własne życie. I chyba to sprawia mi największą satysfakcję. Działanie i pchanie do działania. I osiąganie, zdobywanie nowych szczytów.