TOP

PIĘKNE SUKNIE ŚLUBNE W ROZMIARZE XXL

W ślubach jestem od 2006 roku (to już całe 8 lat) i wiele razy z moimi klientkami szukałam stylizacji na ich zupełnie niefiligranowe figury. Nigdy nie było to łatwe zadanie i naprawdę wiem, co mówię. Rozmiar 34 i 36 w przyrodzie występuje niezbyt często, a wielu projektantów najzwyczajniej w świecie o tym nie pamięta.

Ok, większe rozmiary można zamówić. Ale żeby przymierzyć w salonie? Jest naprawdę ciężko, wszystko oscyluje w granicach 36, 38 i 40.  To jest pierwszy problem – bo jak zamówić suknię, skoro nie da się jej przymierzyć?

Kolejny jest taki, że krój sukni odpowiedni dla rozmiarów 36-40, raczej już nie będzie najtrafniejszy w przypadku większych rozmiarów. Większe sylwetki mają inne wymagania, inne proporcje, wiele fasonów jest niekorzystnych, a inne z kolei są idealne.

Uważam, że potrzeby kobiet o rozmiarach większych niż 40 są zupełnie pomijane. I nie wiem dlaczego, bo jest to pokaźna grupa potencjalnych konsumentek.

Tak było do niedawna, ale poznałyśmy z Kasią dwie wspaniałe właścicielki firmy AnnaisBridal, które zadedykowały specjalną linię sukien ślubnych klientom o większych potrzebach i rozmiarach:

BIG BEAUTY – CHARMING CURVES

W tej linii rozmiary zaczynają się od 44. Projektantki zrozumiały, że nie można ignorować potrzeb kobiet, które w klasycznej ofercie nie znajdują tego, czego potrzebują. A wiele kobiet szuka sukien pasujących do ich obfitych kobiecych kształtów.

“Ślub jest tak ważnym i podniosłym momentem w życiu każdej kobiety, że w tym dniu ich oczekiwania w dużej mierze skupiają się na perfekcyjnym wyglądzie. A ten z kolei zawdzięczają przede wszystkim odpowiednio dobranej sukni.” – mówi Anna Wencel, właścicielka i projektantka marki Annais.

Linię BIG BEAUTY cechują kobiece fasony, dopasowane góry i koronkowe wykończenia. Projektantki stosują szlachetne materiały takie jak muślin, czy wysokogatunkowa koronka.

Anna Dziadowicz, właścicielka i projektantka Annais podkreśla, że ideą przewodnią tworzenia kolekcji było połączenie wygody i komfortu noszenia sukni, w połączeniu z elegancją i zmysłowością.

Zobaczcie poniżej kilka wybranych modeli z kolekcji BIG BEAUTY:

 

Szukasz dla siebie odpowiedniego modelu sukni? Sprawdź w salonach partnerskich Annais Bridal. Pełną listę salonów znajdziesz na stronie www.annaisbridal.pl

Annais Bridal jest też w naszych rekomendacjach

A poniżej kilka naszych porad, jeżeli nosisz rozmiar większy, niż 40 i chcesz odpowiednio dobrać suknię ślubną:

  • Unikaj bardzo cienkich ramiączek
  • Wybieraj doły zwiewne, lejące się
  • Talię podkreślaj trochę wyżej
  • Unikaj linii i cięć poziomych
  • Ramiona lepiej bardziej zakryć, niż odkryć
  • Wybieraj suknie z pionowymi i skośnymi cięciami i drapowaniami
  • Stawiaj na prostotę
  • I przede wszystkim pamiętaj, że niezależnie od rozmiaru jesteś atrakcyjna i wspaniała. Mainstreamowy look wcale nie jest tym uniwersalnym. Dobrze przecież wiesz, że ideały piękna szybko się zmieniają. A Ty jesteś tylko jedna :)

 

 

Organizacją ślubów żyję od 2006 roku, prowadząc jedną z pierwszych w Polsce agencji ślubnych 2CYTRYNY. Pomogłam ponad dwustu młodym parom w spełnieniu ich marzeń. Szaleństwa ślubne wyprawialiśmy na łące, w parku, w pałacach, nad jeziorem, nad brzegiem morza, w Polsce i za granicą, w przeróżnych zwyczajnych i mniej zwyczajnych okolicznościach. Tego bloga prowadzę razem już od 2009 roku. To spory kawałek czasu, a jak na internet, to cała era :). W tym czasie odkrywałam też inne obszary realizacji siebie. Na moich szkoleniach i w życiu codziennym zmotywowałam wiele wspaniałych kobiet do tego, aby chciały odszukać w sobie swoje talenty i aby codziennie, z uporem i frajdą kreowały własne życie. I chyba to sprawia mi największą satysfakcję. Działanie i pchanie do działania. I osiąganie, zdobywanie nowych szczytów.