TOP

PAPROCKI & BRZOZOWSKI W WYWIADZIE DLA WEDDING SISTERS

Duet projektantów – Mariusz Brzozowski i Marcin Paprocki odpowiada dzisiaj na kilka pytań WeddingSisters związanych z modą ślubną i projektowaniem sukien ślubnych. Przeczytajcie koniecznie, polecamy!

 

Kim są Mariusz i Marcin? Kto nie wie, ten trąba, jednak dla porządku podajemy bio za stroną projektantów (paprockibrzozowski.com)

Absolwenci Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2000 roku tworzą duet paprocki&brzozowski. Po kolekcji dyplomowej w 2002 roku, zadebiutowali pierwszą autorską kolekcją w Warszawie w 2003, dzięki której zostali uznani Projektantami Roku 2004 przez miesięcznik ELLE. Od tej pory projekty z metką paprocki&brzozowski kojarzone są z oryginalnymi pomysłami, zaskakują niebanalną konstrukcją, detalem i tkaninami. Projektanci mają na swoim koncie również nagrodę Stowarzyszenia Promowania Młodych Europejskich Talentów PROMETA-Kraków, Złotą Nitkę przyznaną w konkursie ZŁOTA NITKA w Łodzi, tytuł Osobowość w Modzie i w Sztuce zdobyty podczas piątej edycji gali MODA I SZTUKA we Wrocławiu. W 2008 roku Marcin i Mariusz otrzymali Honorową Złotą Nitkę przyznaną przez MIĘDZYNARODOWE TARGI ŁÓDZKIE oraz ponowny tytuł Projektantów Roku 2008 przyznany przez czytelniczki magazynu ELLE.

 

Wszyscy ich lubią i cenią, a od jakiegoś czasu podbijają serca przyszłych panien młodych. Nasze też, mimo że już pannami młodymi byłyśmy dawno ;)

WeddingSisters: Skąd decyzja, aby projektować również suknie ślubne?

Mariusz Brzozowski: Zainspirowały nas do tego Klientki… i nasze przyjaciółki. Coraz więcej sukien powstawało dla naszych znajomych, później Klientek i tak pojawiły się zapytania dotyczące kolekcji ślubnych, możliwości doradzenia,  zaprojektowania i uszycia.

Marcin Paprocki: Czyli poniekąd zapotrzebowanie rynku spowodowało to, że tworzymy naszą kolekcję ślubną. Szczycimy się tym, że suknie powstają zawsze na indywidualne zamówienie. Mamy kilka sampli, ale wyznaczają one raczej kierunek, niż są to konkretne modele do odszycia.

MB: Tak, doświadczenie pokazało nam, że Kobieta lubi sukienkę przymierzyć, zobaczyć się w lustrze, pokazać koleżance czy mamie – wtedy widzimy czy lepiej wygląda w klimacie romantycznym, z delikatnym pazurem czy awangardowym.

WS: Jaki jest odzew klientek w Polsce, zainteresowanie, kim są klientki? Jakie mają oczekiwania?

MP: Zainteresowanie jest zdecydowanie coraz większe i na przestrzeni ostatnich dwóch lat znacznie wzrosło. Staramy się aby sukienki powstawały jak najszybciej, ale są miesiące, kiedy proces powstawania sukienki wydłuża się o kilka tygodni ze względu na obłożenie naszych Pań krawcowych.

MB: Tak, mamy Panie krawcowe, które specjalizują się w sukienkach ślubnych, to trudna i bardzo wymagająca sztuka krawiecka.

MP: Są czarodziejkami, dzięki którym najdelikatniejsze aplikacje wyglądają zjawiskowo.

MB: Kim są Klientki – to często kobiety świadome swoich oczekiwań, wiedzą, czego chcą. Panie którym podoba się nasza estetyka i wierzą, że wspólnymi siłami stworzymy „to coś”! :)

WS: Skąd pochodzą Wasze pomysły i inspiracje do tworzenia ślubnych kolekcji? Jak powstają?

MB: Zawsze inspirują nas kobiety, ich styl życia, temperament. Często podróżujemy, mamy takie nasze ulubione miejsca, gdzie możemy przy kawie patrzeć na otaczających nas ludzi i rozmawiać o tym, co moglibyśmy w ich wyglądzie dodać, odjąć…

MP: Zdarza nam się też często, że po pierwszym spotkaniu z Klientką, rozmowie na temat oczekiwań oraz stylu jasno klaruje nam się wizja sukni. Mariusz opracowuje rysunki projektów, dobieramy wspólnie z Klientką materiały, aplikacje i tak powstaje efekt końcowy: suknia, w której przyszła Panna młoda ma czuć się wyjątkowo.

WS: Czy macie jakąś szczególną misję związaną z projektowaniem sukni ślubnych w Polsce?

MP: Nie nazwalibyśmy tego specjalną misją. Kochamy kobiety, kochamy modę i cieszymy się, ze możemy pomóc stworzyć ich suknie marzeń na ten wyjątkowy dzień.

WS: Opowiedzcie proszę o najbardziej wzruszającej historii ślubnej związanej z projektowaną suknią :)

MB: Mamy takich historii mnóstwo :). Moja ulubiona dotyczy zaprojektowania sukni inspirowanej suknią babci, której przyszła Panna młoda nigdy nie poznała. Miłość babci do dziadka brzmiała jak historia pięknego, romantycznego filmu i nasza Klientka chciała nawiązać swoją sukienką do rodzinnej legendy. Były to dla nas bardzo inspirujące i wzruszające spotkania. Efekt końcowy mówił sam za siebie… ani Panna młoda ani jej mama nie mogły powstrzymać łez.

MP: Kiedyś, jak już będziemy na emeryturze, to może zdecydujemy się wydać książkę z różnymi ciekawymi historiami. Jedne będą romantyczne inne komiczne, na pewno będzie ciekawie :)

WS: Jakie są Wasze przewidywania na kolejne sezony w modzie ślubnej? Jak widzicie rozwój trendów?

MP: Klasyka w nowoczesnym wydaniu. Tak można podsumować to, co obecnie dzieje się w modzie ślubnej. Do modowego lamusa przechodzą suknie w stylu „beza”. Co raz więcej sukni jest dopasowanych, z trenem i pięknymi koronkami.

MB: Popularne są też sukienki, które na pierwszy rzut oka nie kojarzą się jasno z klasyczną modą ślubną. Są to bardziej modowe egzemplarze, dlatego też często w naszych pokazach  pojawiają się białe sukienki  które zamawiane są jako suknie na ten wyjątkowy dzień.

MP: Na ten dzień kobieta zawsze potrzebuje romantyki i mamy nadzieję, ze jeszcze przez wiele sezonów nie ulegnie to zmianie :)

WS: Dziękujemy za rozmowę :)

 

—-

photocredits: wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony www projektantów (paprockibrzozowski.com) i z fanpage (facebook.com/paprockibrzozowski)

 

Redakcja Wedding Sisters Blog.