TOP

OBRĄCZKI Z GRAWEROWANIEM

Dla wielu par obrączka jest niekompletna, jeśli zabraknie w jej środku napisu. Tu mamy też do wyboru różne czcionki i odmienne sposoby tworzenia napisu.

Sporym wyzwaniem jest również treść wewnętrznego napisu. Najprościej jest wpisać tam datę ślubu. Małżonkowie często grawerują również swoje imiona, na kobiecej obrączce imię męża, a na jego – imię żony. Niekiedy są to pseudonimy lub pieszczotliwe zdrobnienia. Jednak równie popularne są napisy jak „ Na zawsze Amen” “We Dwoje” czy słowa klasycznych utworów jak „ All You Need Is Love”, „Power of Love”, “Crazy In Love”, “Love Me Tender”, “Let’s Stay Together”, “You’re The First, The Last, My Everything” czy “I Will Always Love You”. Ostatnio modne stało się również grawerowanie kodu DNA małżonków. Należy jednak pamiętać, że każdy ubytek masy zmniejsza wytrzymałość obrączki. Dlatego warto poświęcić czas i zagłębić się w tematykę obrączek, aby wybrać taki model, który zestarzeje się wraz z małżonkami, a ząb czasu odciśnięty na „krążkach” doda obrączkom tylko uroku.

Bez względu na to, z jakiego metalu obrączki będą wykonane i jak pięknie będą grawerowane, to po jakimś czasie (dłuższym lub krótszym) i tak się zużyją. Głębokie zdobienia, nawet te diamentowane, staną się płytsze i mniej wyraziste, a niektóre, jak matowe – zupełnie się wytrą – to jest jak najbardziej naturalne. Znak czasu na obrączce świadczy jedynie o trwałości i długości związku. Z obrączkami jest jak z kobietami. Niektóre starzeją się pięknie, i mimo upływu lat ich wygląd budzi zachwyt a czasem i zazdrość – głównie rówieśniczek. Inne, aby zachować atrakcyjność poddają się operacjom plastycznym. Takim „operacjom plastycznym” można również poddać zużyte obrączki. Jednak przywracając im pierwotny wygląd musimy się liczyć z ubytkiem masy. Podczas procesu odnawiania obrączki nie naddaje się materiału, lecz jedynie obrabia się otrzymany wyrób.

GRAWEROWANE OBRACZKI GRAWEROWANE OBRACZKI2 GRAWEROWANE OBRACZKI3 GRAWEROWANE OBRACZKI4 GRAWEROWANE OBRACZKI5

Joanna Czarnecka

Artykuł pobrano z serwisu Kobieta.WieszJak.pl

Tiffany! Cartier! Black star! Forst! Gorham! Mów mi o nich wszystko! Mów o nich stale! Gdy dziewczę czasami ma z prawem kłopoty, to nie ma jak diamentów blask! Gdy szef twój do ciebie chce ruszyć w zaloty, niech klejnotem błyśnie, a jak nie, to traci czas! Graj z nim tak gdy hossa trwa, bo gdy przyjdzie bessa, raz dwa, ten bydlak skruszony powróci do żony. Nie ma jak diamentów blask! Słyszałam o związkach, co są platoniczne, lecz lepszy jest diamentów blask! Romanse są trwalsze i bardziej praktycznie, gdy hojny pan milutkiej swej brylancik da! Płynie czas i niszczy nas, a w kościach już łamie ciut, ciut... Na wiek starszej pani najlepszy jest Tiffany! Diamenty!... Diamenty!... Nie imitacje lecz diament! My kochamy ich blask.