TOP

PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY Z PERŁĄ

Perły należą do najbardziej niezwykłych kamieni szlachetnych – wytwarzane przez perłopławy mają w sobie niepowtarzalny urok. Ich ponadczasowość, dyskretna elegancja oraz piękno dodadzą blasku każdej kreacji – zarówno tej codziennej jak i wieczorowej. Dlatego też, jeśli nie jesteście przesądni, mogą okazać się idealną ozdobą pierścionka zaręczynowego. Istnieje 6 kryteriów, dzięki którym możemy poznać dokładną jakość, piękno oraz wartość pereł:

1. Typ perły. W branży biżuteryjnej używane są 3 główne rodzaje pereł: słodkowodne, Akoya oraz Morza Południowe. Każdy z rodzajów wytwarzany jest przez inny gatunek ostryg żyjących w innym klimacie, przez co wytworzone przez nie perły zyskują różne cechy.

 2. Budowa. Każda perła zbudowana jest z masy perłowej otaczającej jądro – drobinkę która dostała się do wnętrza perłopława. W przypadku pereł hodowlanych jądro zastępują specjalne implanty, umieszczane wewnątrz małża w sposób sztuczny. Im mniejszy implant a warstwa otaczającej go masy perłowej  grubsza tym wartość samej perły – większa.

PIERSCIONEK Z PERLA2PIERSCIONEK Z PERLA PIERSCIONEK Z PERLA1 PIERSCIONEK Z PERLA5

3. Połysk perły jest wypadkową dwóch cech – jakości masy perłowej oraz gładkości powierzchni. Perły o połysku dobrej jakości najłatwiej rozpoznać po 2 cechach – odbijają światło a na jej powierzchni możecie zobaczyć swoje odbicie.

4. Powierzchnia. Zasada jest prosta – im bardziej gładka i jednolita, tym jakość perły jest wyższa. Wszelkie plamy, rysy lu przebarwienia będą obniżały wartość perły. Gładkość najdroższych pereł porównywana jest to gładkości tafli lustra a ich powierzchnia doskonale jednolita.

5. Kształt. Im bliżej do idealnej kuli, tym wartość perły będzie wyższa. Dzięki sztucznym hodowlom i implantom można uzyskać również inne kształty pereł:

 

6. Rozmiar. Określany jest na podstawie średnicy perły podawanej w mm. Rozmiar perły wpływa na jej wartość, przy czym różnica 1 mm więcej powoduje przeskok do wyższej klasy wartości.

Obecnie perły występują w całej gamie kolorów – od białych, szarych i łososiowych po fioletowe, zielone lub czarne. Kolor pereł najlepiej wybrać ze względu na karnację – jasne perły będą lepiej pasować do osób z ciemną karnacją, ciemne – odwrotnie.

PIERSCIONEK Z PERLA3PIERSCIONEK Z PERLA7PIERSCIONEK Z PERLA6PIERSCIONEK Z PERLA4

O tym, jak wybrać pierścionek zaręczynowy z brylantem dowiesz się TUTAJ

Źródło foto:

http://www.kolier.com.pl/jakosc-perel/

http://wlwxb2000.en.made-in-china.com/product/WDQmxwEzvnyj/China-Loose-Fresh-Water-Pearls-Rice-Shape-.html

http://privateisland.ca/shop/tahitian-black-pearls.html

http://www.1forjewelry.com/pearl-engagement-rings/

http://ringoblog.com/ring-by-type/engagement-rings/shy-black-pearl-ring/

http://weddingandrings.com/various-pearl-engagement-rings/

http://engagementringstyle.com/pearl-engagement-rings.php

http://www.diytrade.com/china/4/products/6424028/chocolate_pearl_diamond_engagement_ring.html

http://hubpages.com/hub/Pearl-Engagement-Rings

Tiffany! Cartier! Black star! Forst! Gorham! Mów mi o nich wszystko! Mów o nich stale! Gdy dziewczę czasami ma z prawem kłopoty, to nie ma jak diamentów blask! Gdy szef twój do ciebie chce ruszyć w zaloty, niech klejnotem błyśnie, a jak nie, to traci czas! Graj z nim tak gdy hossa trwa, bo gdy przyjdzie bessa, raz dwa, ten bydlak skruszony powróci do żony. Nie ma jak diamentów blask! Słyszałam o związkach, co są platoniczne, lecz lepszy jest diamentów blask! Romanse są trwalsze i bardziej praktycznie, gdy hojny pan milutkiej swej brylancik da! Płynie czas i niszczy nas, a w kościach już łamie ciut, ciut... Na wiek starszej pani najlepszy jest Tiffany! Diamenty!... Diamenty!... Nie imitacje lecz diament! My kochamy ich blask.