TOP

Moda ślubna – lata 40te

Dzisiaj lata czterdzieste – moje ulubione :)….. Styl ten był absolutnie hitowy i niezwykle elegancki. Mimo, że były to czasy wojny, kobiety wyglądały wówczas zjawiskowo. Ikony tego stylu to Veronica Lake, Katherine Hepburn, Rita Hayworth – one do dziś uchodzą za najpiękniejsze aktorki wszech czasów, a ich styl to kwintesencja glamour dawnego Hollywood.

Czym charakteryzował się styl lat czterdziestych? Wszystko, co sexi, eleganckie, w dobrym stylu i kobiece to lata 40te, a więc: ołówkowe sukienki i spódnice, wysoki stan, długie skórzane rękawiczki, małe kapelusiki z woalką, intensywne kolory. Suknie wieczorowe często były drapowane przy biuście, zapinane pod szyją. Do tego kokardy i rękawki bufki. Marynarki były dopasowane, wcięte w talii, szerokie w ramionach. Z dodatków futrzane etole i szale, do tego pończochy ze szwem biegnącym wzdłuż nogi. Absolutna rewelacja :)

A jak wyglądały fryzury lat 40tych? Obowiązkowo miękkie loki zaczesywane na bok. Włosy kręcone i bujne to był wszechobecny trend.
Tak więc suknie ślubne w tamtych czasach były kobiece, podkreślające walory urody i strojne. Do tego obowiązkowo długie.

A kto oglądał ostatni film Quentina Tarantino „Bękarty wojny”? Stroje absolutnie fantastyczne, lata 40te górą, z ogromną przyjemnością patrzyłam na to. A swoją drogą film bezgranicznie fantastyczny (moim skromnym zdaniem), rewelacyjnie się oglądało, a na koniec cała sala biła brawo!

Wracając jeszcze do ciuchów – kto jest fanem tego stylu, na pewno słyszał o Ditcie von Teese. Ona zawsze z najnowszych kolekcji wybierze taki ciuch, który idealnie wpasowuje się w klimaty lat czterdziestych. Warto od niej czerpać inspiracje.

A teraz nieco zdjęciowych inspiracji epoką – zarówno stroje codzienne, wieczorowe, jak i ślubne :)

A tutaj moje wcielenie inspirowane tą epoką ;-):

jk_40te_02

jk_40te_01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

materiały pochodzą z:

  • http://www.moviediva.com
  • http://www.peoniesandpolaroids.com
  • http://www.fashion-era.com
  • http://weddingdressesgallery.com
  • http://home.att.net/~design-house/
  • http://lula.pl/lula/1,97804,7049286,Trend_sezonu__lata_40__godne_XXI_wieku_.html

Organizacją ślubów żyję od 2006 roku, prowadząc jedną z pierwszych w Polsce agencji ślubnych 2CYTRYNY. Pomogłam ponad dwustu młodym parom w spełnieniu ich marzeń. Szaleństwa ślubne wyprawialiśmy na łące, w parku, w pałacach, nad jeziorem, nad brzegiem morza, w Polsce i za granicą, w przeróżnych zwyczajnych i mniej zwyczajnych okolicznościach. Tego bloga prowadzę razem już od 2009 roku. To spory kawałek czasu, a jak na internet, to cała era :). W tym czasie odkrywałam też inne obszary realizacji siebie. Na moich szkoleniach i w życiu codziennym zmotywowałam wiele wspaniałych kobiet do tego, aby chciały odszukać w sobie swoje talenty i aby codziennie, z uporem i frajdą kreowały własne życie. I chyba to sprawia mi największą satysfakcję. Działanie i pchanie do działania. I osiąganie, zdobywanie nowych szczytów.