TOP

LISTA PREZENTÓW

Lista prezentów to temat, który nastręcza młodej parze wielu problemów.  Można dołączyć ją już do zaproszenia, ale warto wstrzymać się do potwierdzenia obecności na wesele. Listę taką można wtedy wysłać mejlowo, listownie lub umieścić ją na stronie internetowej, tak aby wszyscy goście mieli do niej wgląd. W sieci działa już klika serwisów, które profesjonalnie prowadzą listę założoną przez państwa młodych.

Lista może zawierać nazwy produktów oraz listę sklepów, gdzie owe prezenty można nabyć. Jeśli zdecydujemy się na prezenty z jednego sklepu często menedżerowie pozwalają umieścić listę w sklepie, tak aby każdy z gości mógł się dowiedzieć jaki prezent został już kupiony. W takim wypadku mamy pewność, że żaden prezent się nie powtórzy.

Ważne jest, aby na liście znalazły się produkty różnorodne cenowo. Nie wolno zapominać, że wśród gości będą osoby o różnych możliwościach finansowych.

Co młoda para powinna umieścić na liście? Najczęściej są to rzeczy, dzięki którym tuż po ślubie będzie im się łatwiej żyło. Coś do kuchni (robot kuchenny, garnki i patelnie, urządzenia AGD lodówka, zmywarka), coś do jadalni (sztućce, serwis obiadowy, kieliszki), coś dla domu (odkurzacz, walizki, albumy do zdjęć, aparat fotograficzny).

Inną możliwością jest adnotacja na zaproszeniu, iż młoda para nie życzy sobie prezentów, a w zamian za to chciałaby otrzymać pieniądze. Niektórzy niestety oburzają się i uważają to za niegrzeczne, jednak ten pomysł jest bardzo uniwersalny, ponieważ pozwala państwu młodym na zakup dokładnie takich rzeczy jakie są im potrzebne, bez ryzyka, że dostaną kilka identycznych prezentów.