TOP

LISTA MARZEŃ ŚLUBNYCH

Lista marzeń ślubnych to usługa realizowana przez punkty spełniania życzeń ślubnych, mieszczące się w prawie wszystkich centrach handlowych. Korzystanie z tej usługi przez gości weselnych pozwala na uniknięcie dylematów związanych z wyborem podarunku dla nowożeńców. Głównym powodem, dla którego pary decydują się na skorzystanie z tego typu usługi jest chęć otrzymania tylko trafionych i praktycznych prezentów.

Usługa dostępna jest w większości punktów handlowych i cieszy się rosnącą popularnością.  Skorzystanie z niej jest bezpłatne, a ponadto nowożeńcy mają możliwość skorzystania z rabatu od 10 do 15 % na dowolny produkt lub otrzymanie prezentu od firmy. Rynek tego typu usług w Polsce dopiero się rozwija. Jeszcze kilka lat wstecz poinformowanie gości o istnieniu listy wymarzonych prezentów mogłoby być odebrane jako nietakt.

Oferta większości sklepów przedstawia się podobnie. Przyszła para młoda dokonuje selekcji sklepów, których towarami jest zainteresowana. Następnie wybiera te, które chciałaby otrzymać. Personel wycenia towary i tworzy z nich listę. Wybrane przez nowożeńców prezenty eksponowane są w wyznaczonym miejscu na terenie salonu. Goście, którzy odwiedzą sklep przy okazji zakupów prezentów ślubnych, będą mogli przyjrzeć się ofercie i dokonać wyboru.

Należy pamiętać o odpowiedniej rozpiętości cenowej prezentów umieszczonych na liście – tak, aby każdy z zaproszonych gości mógł wybrać podarunek dostosowany do jego możliwości finansowych. Ważne jest, aby ilość prezentów na liście była o połowę większa niż liczba gości. Umożliwi to swobodny wybór nawet tym gościom, którzy będą kupowali prezenty jako ostatni.

Koszty zakupu prezentów luksusowych warto jest rozdzielić na kilkoro gości, ponieważ dla jednej osoby lub rodziny mogłoby to być zbyt dużym obciążeniem finansowym. Zakupione prezenty można odebrać i osobiście wręczyć nowożeńcom podczas ceremonii lub pozostawić w sklepie po uprzednim pobraniu dowodu zakupu, który dołącza się do karty z życzeniami.

Najnowszym trendem są bony ślubne. W wyznaczonych przez narzeczonych sklepach goście wykupują specjalne talony, które można wymienić na produkty zawarte w ofercie. Również biura podróży mają w swej ofercie wycieczki dedykowane nowożeńcom. Nawet niedaleka i niedroga wyprawa może być dla młodej pary niezapomnianym przeżyciem i wspaniałym prezentem ślubnym.

Jak poinformować gości o liście prezentów? Najlepiej dołączyć do zaproszenia krótką notkę na ten temat. Można też pieczę nad realizacją listy prezentów powierzyć świadkom, którzy powiadomią gości o możliwości zakupu konkretnego prezentu nowożeńcom.

Emilia Popko

Artykuł pobrano z serwisu Kobieta.WieszJak.pl

Tiffany! Cartier! Black star! Forst! Gorham! Mów mi o nich wszystko! Mów o nich stale! Gdy dziewczę czasami ma z prawem kłopoty, to nie ma jak diamentów blask! Gdy szef twój do ciebie chce ruszyć w zaloty, niech klejnotem błyśnie, a jak nie, to traci czas! Graj z nim tak gdy hossa trwa, bo gdy przyjdzie bessa, raz dwa, ten bydlak skruszony powróci do żony. Nie ma jak diamentów blask! Słyszałam o związkach, co są platoniczne, lecz lepszy jest diamentów blask! Romanse są trwalsze i bardziej praktycznie, gdy hojny pan milutkiej swej brylancik da! Płynie czas i niszczy nas, a w kościach już łamie ciut, ciut... Na wiek starszej pani najlepszy jest Tiffany! Diamenty!... Diamenty!... Nie imitacje lecz diament! My kochamy ich blask.