TOP

KUPOWANIE ALKOHOLU WESELNEGO

Kupowanie alkoholu to po rezerwacji sali i szukaniu sukienki, chyba najtrudniejsza rzecz przed weselem. Nie tylko z powodu pieniędzy, ale też dlatego, że alkohol powinien być wysokiej jakości, zaspokajać gusta gości i przy tym ładnie się prezentować.

Wódka… Oczywiście najpierw trzeba przetestować kilka marek i drogą eliminacji dojść do złotego środka. Na najwyższym poziomie pośród rodzimych wódek zaprezentowała się Czysta Żołądkowa Gorzka De Luxe. Cena jest świetna w stosunku do jakości. I z tego, co obserwuję wielu klientów wybiera właśnie tą wódkę.

Oczywiście nie wszyscy będą pić wódkę. Trzeba pomyśleć o winie. Powinno być lekkie, bo ciężkie już będzie jedzenie, a przy tym musi pasować do potraw, które znajdą się na stole. Jeśli w menu planujemy głównie drób i ryby, to zdecydujmy się na białe wytrawne wino. Jeśli na stole zagości cięższe mięso, tj wołowina czy wieprzowina, to w barze zaserwujmy czerwone wytrawne wino.  Wesele nie obędzie się bez słodkości, więc nie zapomnijmy o lekkim, różowym lub białym, półsłodkim winie do ciasta lub owoców w czekoladzie.

Jeśli macie fundusze możecie pomyśleć o wytrawnych alkoholach, takich jak whisky lub koniak, a także o słodkich likierach. Ostatnią modą jest bimber lub śliwowica stawiana w towarzystwie kiełbas i boczku na tzw. wiejskich lub chłopskim stole. Polecam jednak serwowanie jedynie whisky. Zbyt duża różnorodność alkoholu narazi Was na koszty, i zamiesza w brzuchu gościom :).

Kupno alkoholu możecie rozłożyć na etapy, ponieważ alkohol ma długi okres przydatności do spożycia :). Jeśli macie gdzie przetrzymywać butelki i pewność, że nie wypijecie w międzyczasie to nie ma problemu.

Teraz sprawy organizacyjne. Gdy przywozicie alkohol do miejsca weselnego, spiszcie protokół odbioru. Po weselu, manager musi oddać Wam puste i niewypite butelki, także na podstawie protokołu.

Inny zestaw przeznaczcie na nagrody czy prezenty. Po to aby po weselu zostały same dobre wspomnienia, a nie nerwy że ktoś wypił Wasz alkohol.

Wspaniałej zabawy!!!

Lubię ludzi, i chyba ludzie lubią mnie ;) Liczę, że moje porady i uwagi związane z organizacją ślubu przydadzą się Wam, dlatego dzielę się swoim doświadczeniem szczerze i obficie!