TOP

KOKTAJL POŚLUBNY

Zdarza się tak prawie na każdym ślubie, że część Gości przyjeżdża tylko do USC lub kościoła. Jeśli nie są zaproszeni na wesele, to po kwadransie (w przypadku USC) lub godzinie (w przypadku kościoła) i złożeniu życzeń rozchodzą się do domów.  Moim zdaniem, warto im podziękować, poświęcając im chociaż chwilę.

Koktajl poślubny przetestowałam na swoich Gościach i polecam. Wypada elegancko i sympatycznie wobec Gości zaproszonych tylko na ceremonię ślubu.

Ze względu na fakt, że braliśmy ślub cywilny w miejscowości pod Warszawą, niejednokrotnie droga naszych Gości była dłuższa niż cała ceremonia.

Zdecydowaliśmy zatem, że kwartet smyczkowy, który zapewniał nam oprawę muzyczną podczas ślubu, zostanie trochę dłużej i zmieni repertuar na lekko jazzowy i współczesne standardy. Zamówiliśmy wino musujące i drobne przekąski. Kelnerzy krążyli z tacami wśród Gości, którzy złożyli nam już życzenia, a Goście mieli chwilę żeby jeszcze z nami pobyć. Później zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie, rzuciłam bukietem i dopiero wtedy Goście powoli się zaczęli się rozchodzić. Mieliśmy ten komfort, że wesele było oddalone od miejsca ślubu jakieś 200 metrów, więc nikt z Gości “weselnych” nie wsiadał już do samochodu. Zatem “weselnicy” spacerkiem udali się na miejsce, a my mieliśmy jeszcze chwilkę, żeby podziękować i pomachać odjeżdżającym.

Koktajl poślubny

W ślubnych “hurtowniach” gdzie ceremonie odbywają się co 15 minut lub pół godziny może wiązać się to z problemem logistycznym. Nie wiem też jak się ma polskie prawo do kwestii takiej formy spożycia alkoholu w miejscu publicznym, niemniej jednak sądzę, że przy odrobinę chęci da się to jakoś zorganizować.  Ja polecam w 100%.

 

 

Źródło foto:

http://alexanevents.com/blog/?p=1014

http://www.sheknows.com/love-and-sex/articles/820498/5-Wedding-food-trends-for-2011

http://www.landlockedbride.com/tag/martha-stewart-weddings/