TOP

JOANNA PRZETAKIEWICZ, DYREKTOR KREATYWNY LA MANIA W WYWIADZIE DLA WEDDING SISTERS

Z najlepszymi polskimi projektantami i przedstawicielami domów mody rozmawiać będziemy o modzie ślubnej, trendach, ale też o wzruszających chwilach związanych z projektowaniem sukni ślubnych.

Chcemy, by dla czytelniczek WeddingSisters wypowiedziały się największe nazwiska tej branży, ale też i te, które doskonale się zapowiadają i są na początku tej fascynującej drogi.

.

Dzisiaj na łamach bloga gościmy p. Joannę Przetakiewicz, dyrektor kreatywną domu mody La Mania. Odpowiada na nasze pytania i przepowiada trendy. Zapraszamy.

.

joanna-przetakiewicz-baner
WeddingSisters: Bardzo nam miło, że zechciała Pani z nami porozmawiać. Razem z naszymi czytelniczkami jesteśmy bardzo podekscytowane :)

Joanna Przetakiewicz: I ja :) Ślub to w ogóle ekscytujące wydarzenie, dlatego miło mi, że zaprosiłyście mnie Panie do rozmowy.

WeddingSisters: Pani Joanno, skąd decyzja, aby projektować również suknie ślubne?

Joanna Przetakiewicz: To odpowiedź na prośby i oczekiwania klientek. Nasze klientki kupują sukienki La Manii na nadzwyczajne, wyjątkowe okazje: przyjęcia, zaręczyny.

Pierwszą kolekcję sukni ślubnych stworzyliśmy tak naprawdę na prośbę naszych klientek. Na rynku mamy ogromny wybór. Wciąż dominują suknie tzw. “bezy”, a nie każda kobieta chce wyglądać jak królewna z bajki.

Współczesne kobiety biorą ślub nie jeden raz. Są w różnym wieku i mają różnorodne, zupełnie inne oczekiwania. Jednak wiele kobiet zwraca się do nas z prośbą o przygotowanie prostych, minimalistycznych kreacji na ten wyjątkowy dzień. Wiele szuka kreacji, które mogłyby wykorzystać przy innych okazjach.

WeddingSisters: Jaki jest odzew klientek w Polsce, zainteresowanie, kim są klientki? Jakie mają oczekiwania?

Joanna Przetakiewicz: Zainteresowanie jest ogromne i entuzjastyczne. To kobiety w różnym wieku z miast małych i dużych, mających różne budżety.

Dla wielu kobiet suknia ślubna z La Manii jest spełnieniem ich marzenia. Najczęściej wybierają klasyczne projekty, stawiają na wysoką jakość tkanin i wykończenie. Właśnie takie kreacje proponuje La Mania.

Każdy butik dysponuje próbkami tkanin oraz różnymi wzorami sukienek. Od klasycznych dzwonków, po długie, konstrukcyjne modele, na które aplikowane są najwyższej jakości jedwabie dostępne na światowym rynku.

Zamówienie jest podzielone na kilka etapów – wszystko po to, żeby klientka po zakończeniu zamówienia była pewna, że to właśnie ta suknia o której zawsze marzyła, w której czuje się olśniewająco i wyjątkowo. Czasem realizacja skomplikowanego zamówienia trwa nawet 1,5 miesiąca. Personel butiku nie tylko pomoże w doborze tkaniny czy fasonu. Doradzi również w kwestii dodatków, fryzury, które są równie istotne, jak sama suknia.

Ważny jest również przedział cenowy. Klasyczny, ślubny dzwonek można zakupić w LM już od 2500PLN. Pamiętajmy jednak o najważniejszym: wybór sukni ma być jednym z najprzyjemniejszych momentów przygotowań ślubnych i właśnie do tego dąży LM.

Kobiety darzą nas ogromnym zaufaniem, a my możemy być świadkami przepięknych momentów z ich życia.


WeddingSisters: Skąd pochodzą inspiracje do tworzenia ślubnych kolekcji?

Joanna Przetakiewicz: Za każdym razem zastanawiam się, w czym sama chciałabym pójść do ślubu. Podążam głównie za własną intuicją, ale oczywiście śledzę też trendy. Zawsze jednak będą to suknie o prostej linii, wydobywające urodę kobiecej sylwetki.

Bardzo inspirują przepiękne tkaniny, które zamawiamy w najlepszych włoskich i francuskich fabrykach produkujących m.in. dla Diora, czy Valentino. Staram się wtedy zamknąć ich piękno w odpowiedniej konstrukcji.

WeddingSisters: Czy ma Pani misję związaną z projektowaniem sukni ślubnych w Polsce?

Joanna Przetakiewicz: Misja to zbyt patetyczne określenie. Tworzymy suknie ślubne tak naprawdę na prośbę naszych klientek. Coraz więcej kobiet zwraca się do nas z prośbą o przygotowanie prostych, minimalistycznych kreacji na ten wyjątkowy dzień.

WeddingSisters: Czy przypomina sobie Pani jakąś wzruszającą historię ślubną związana z projektowaną suknią?

Joanna Przetakiewicz: Ostatnio jedna z klientek odebrała suknię ślubną zamówioną u projektanta i niestety ta nie spełniała finalnie jej oczekiwań. Zrozpaczona zwróciła się do nas z prośbą o pomoc. Mieliśmy dwa dni, aby stworzyć nową. Cały zespół stanął na wysokości zadania i praktycznie w ciągu 48 godzin stworzyliśmy kreację, w której klientka wzięła ślub…

Cieszymy się, że bierzemy udział w tak pięknych momentach życia naszych klientek.

WeddingSisters: Jakie są Pani przewidywania na najbliższe sezony? Jak będą kształtowały się trendy w modzie ślubnej?

Joanna Przetakiewicz: Zawsze będą dominowały długie, zmysłowe i kobiece suknie. To się nigdy nie zmieni. Obecnie nie ma tak silnych trendów, które narzucałyby przyszłym pannom mody konkretny look.

Najważniejsze są detale i stylizacja, które tworzą spójną całość. Panują bardziej micro-trendy w detalach, kolorach i długościach. Modne są i dalej będą asymetryczne długości (krótka z przodu, długa z tyłu), suknie o prostej konstrukcji, peleryny i minimalistyczne, długie welony. Często pojawiają się treny. Dominuje zwiewność i lekkość. Clou tego trendu tkwi w tkaninie, jej zdobieniach i detalach stylizacyjnych tworzących spójną całość.

WeddingSisters: Pięknie dziękujemy za rozmowę!

Joanna Przetakiewicz: Ja również. I życzę czytelniczkom WeddingSisters ekscytujących przygotowań do ślubu i najpiękniejszych wspomnień :)

 Materiały foto wykorzystane w wywiadzie pochodzą z zasobów La Mania.

 

Redakcja Wedding Sisters Blog.