TOP

JAK ZORGANIZOWAĆ PIĘKNE I ROMANTYCZNE PRZYJĘCIE WESELNE W DOMU

Kilkukrotnie pomagałam przy organizacji przyjęcia weselnego, na którym było nie więcej, niż 25 osób. I zawsze były to wspaniałe, przemiłe spotkania bliskich sobie ludzi, którzy cieszyli się, że w tym gronie mogą świętować ważną dla nich okazję.

Mamy z Kasią fajny kontakt z wieloma czytelniczkami naszego bloga, dziewczyny nie boją się pisać z prośbą o radę, czy z pytaniem, a my w miarę naszych ograniczonych możliwości czasowych zawsze chętnie podpowiadamy. Wiele z tych pytań dotyczy wielkości przyjęcia. Spory odsetek par chciałby uniknąć wielkiego przyjęcia na ponad setkę osób – osób, z którymi tak po prawdzie niewiele ich łączy poza więzami formalnymi, czy krwi. Czują, że ten dzień chcieliby dzielić z wąską grupą osób. Nie chcą uczestniczyć w spektaklu, który akurat dla nich nie jest atrakcyjny: oficjalnym powitaniu, tłuczeniu kieliszków, przemawianiu i dziękowaniu w świetle reflektorów, nieznanych oczu i kamer, czy tańczeniu dla innych, a nie dla siebie. To są odczucia sporej grupy osób i to wynika po prostu z tego, jacy oni są i jak doświadczają świata.

dodatki-westwing-male-wesele-10

Skoro patrzą na świat tak a nie inaczej, a duże wesela ich przerażają, nie są zainteresowani, to obie uważamy, że nikt nie powinien namawiać ich do zmiany zdania. A już w żadnym przypadku takie pary niech nie namawiają samych siebie na działania wbrew sobie. Bo najważniejsza jest ich miłość i czas spędzony w takim gronie, jakiego pragną. I jak tego pragną.

A oto kilka naszych podpowiedzi, jak zabrać się za organizację mniej formalnego przyjęcia, a do tego małego, we własnym domu, lub ogrodzie :)

  • Swoboda i śmiech

Jesteście wśród swoich. Znacie się dobrze i często się widzicie. W końcu to przyjęcie na ok. 20 osób. i tylko dla tych, których naprawdę chcieliście zaprosić. Do tego warunki metrażowe są takie, że praktyczniej jest przyjąć styl mniej formalny, niż strojny. Zatem suknia prosta, a nie z trenem. Krótsza, niż dłuższa. Wygodniejsza, niż nie, itd :) Nie musicie grać, ani wysyłać sztucznych uśmiechów tym, których trzeba było zaprosić, bo tak wypada. Zatem śmiejcie się i bawcie swobodnie.

  • Obiad – gdzie i jak?

Jeżeli zmieścicie w domu, ogrodzie, lub tarasie stoły z krzesłami dla Waszej liczby osób, wtedy obiad możecie zorganizować w domu. Zatrudnijcie firmę cateringową, która wszystkim się zajmie. Przywiezie stoły i krzesła, jeżeli ich Wam brakuje, zadba o obrusy i nakrycia stołów. I co oczywiste, zajmie się przygotowaniem potraw z wcześniej uzgodnionego menu oraz obsługą Waszych gości. Jeżeli zdecydujecie się na opcję obiadu w domu, wtedy koniecznie zaproście przedstawiciela firmy cateringowej do domu, aby profesjonalnie mógł ocenić, czy zadanie jest wykonalne w Waszych warunkach.

Jeśli w domu nie ma jak, wybierzcie się na obiad do restauracji. W domu możecie zrobić nieformalne, koktajlowe afer party. Czyli tylko napoje i drobne przekąski, dobra muzyka, piękne dekoracje i wspaniały czas gwarantowany :)

dodatki-westwing-male-wesele-07

  • Muzyka

Zadbajcie wcześniej o rozbudowane playlisty, tak aby na przyjęciu jednym kliknięciem włączyć to, co trzeba. I upewnijcie się zawczasu, że sprzęt grający spełnia minimum Waszych potrzeb. Muzyka musi być słyszalna i dobrze żeby dźwięk miał odpowiednią jakość. Jeżeli nie macie odpowiedniego sprzętu w domu, sprawdźcie, kto może Wam go wypożyczyć. W kwestii muzyki i przyjęcia, warto wcześniej zapukać do sąsiadów i uprzedzić ich o zbliżającym się przyjęciu, aby nie mieli do Was pretensji o zakłócanie ciszy nocnej. Ten jeden raz na pewno przymkną oko na głośniejszą muzykę :)

dodatki-westwing-male-wesele-06

  • Dekoracje

Skoro zdecydowaliście się na przyjęcie w domu, a więc w strefie, która jest strefą codzienności, to zadbajcie mocno o to, aby cała oprawa wizualna była bardzo odświętna i niecodzienna. Podkreślcie mocno wyjątkowość tej chwili.

Mała powierzchnia – zatem na dekoracjach nie warto oszczędzać, postawcie na magiczny klimat. Duuuużo żywych kwiatów i dużo stylowych dodatków. I oczywiście dużo świec. Będzie cudownie!

Wiele pięknych rzeczy można znaleźć na stronach Westwing Home&Living | powiedz tak (dodatkowo też sporo ciekawych porad w dziale ślubnym)

dodatki-westwing-male-wesele-01

dodatki-westwing-male-wesele-02 dodatki-westwing-male-wesele-03 dodatki-westwing-male-wesele-04 dodatki-westwing-male-wesele-05 dodatki-westwing-male-wesele-08 dodatki-westwing-male-wesele-09

 

Małe przyjęcie w domu to z pewnością dużo niższy koszt, niż klasyczne wesele w sali bankietowej i jest to kolejny plus, o którym warto pamiętać. A wiele elementów wykorzystanych w dekoracjach może już stanowić stały element wyposażenia Waszego domu, przypominając Wam, w jakich okolicznościach zostały użyte po raz pierwszy :).

 


zdjęcia produktów: Westwing

 

 

Organizacją ślubów żyję od 2006 roku, prowadząc jedną z pierwszych w Polsce agencji ślubnych 2CYTRYNY. Pomogłam ponad dwustu młodym parom w spełnieniu ich marzeń. Szaleństwa ślubne wyprawialiśmy na łące, w parku, w pałacach, nad jeziorem, nad brzegiem morza, w Polsce i za granicą, w przeróżnych zwyczajnych i mniej zwyczajnych okolicznościach. Tego bloga prowadzę razem już od 2009 roku. To spory kawałek czasu, a jak na internet, to cała era :). W tym czasie odkrywałam też inne obszary realizacji siebie. Na moich szkoleniach i w życiu codziennym zmotywowałam wiele wspaniałych kobiet do tego, aby chciały odszukać w sobie swoje talenty i aby codziennie, z uporem i frajdą kreowały własne życie. I chyba to sprawia mi największą satysfakcję. Działanie i pchanie do działania. I osiąganie, zdobywanie nowych szczytów.