TOP

JAK DOBRAĆ KRÓJ DEKOLTU DO FIGURY? II

Tydzień temu pojawiła się pierwsza część naszego małego „przewodnika po dekoltach sukien ślubnych„. Najwyższy czas na część następną. Każda panna młoda chce w dzień ślubu wyglądać pięknie. Makijaż, fryzura i najważniejsze – suknia ślubna powinny być nie tylko modne i stylowe, ale przede wszystkim pasujące do Ciebie. Dlatego wybierając suknię zwróć szczególną uwagę nie tylko na ogólny krój i fason; bardzo ważnym elementem ślubnej kreacji jest jej dekolt – to on podkreśli Twoją urodę, kształty i nada całości pożądany wyraz.

Poniżej kolejna dawka porad, jak dobrać krój dekoltu do figury:

Dekolt w kształcie litery „V”

Doskonały krój dekoltu dla panien młodych, które chciałyby optycznie zmniejszyć okazały biust. Dodatkowo taki krój wydłuża i wysmukla szyję i pięknie prezentuje dekolt, więc będzie idealny dla pań z szerokimi ramionami i/lub krótką szyją. Nie polecam go pannom młodym z mniej okazałym biustem – może optycznie go zmniejszać….

Kwadratowy dekolt

Kwadratowy, równo przycięty z przodu dekolt pasujący do praktycznie każdego typu sylwetki. Szczególnie dobrze będą w nim wyglądały panny młode z średnim lub dużym biustem, jednak te cieszące się bardzo obfitym powinny być ostrożne w wyborze tego kroju.

Dekolt amerykański

Bardzo szykowny krój. Zwykle kwadratowy, równo przycięty z przodu i wiązany na szyi, ładnie współgra z odkrytymi plecami. Polecany paniom o wysportowanej sylwetce i małym lub średnim biuście. Wybierając ten krój ostrożne powinny być panny młode z dużym biustem lub szerokimi barkami i dużymi ramionami.

Dekolt hiszpański

Dekolt, którego ramiączka „spadają” z barków zakrywając górną część ramion. To piękny, wyrafinowany krój idealny dla pań o figurze gruszki jako równowaga dla szerszych bioder (optycznie zwiększa szerokość barków). Unikać powinny go panny młode o szerokich ramionach – będą wyglądały na jeszcze szersze.

Ramiączka typu Spaghetii

Bardzo ładny i subtelny dekolt, idealny do prostych sukni i mniej oficjalnych wesel. Unikać powinny go panie z dużym biustem, szerokimi barkami i dużymi ramionami (niezależnie konfiguracji ;) ).

Źródło foto:

http://www.weddingdressmart.com/Spaghetti-Straps-Wedding-Dress-2601/70

http://www.dresscheaper.com/cheap-wedding-dresses-hot-wedding-dresses-2012-54/

http://www.weddingx.net/off-the-shoulder-wedding-dresses/

http://www.berkshire-wedding.net/2011/06/23/off-shoulder-wedding-dresses/

http://www.niceweddingdresses.info/halter-wedding-dresses/halter-neck-wedding-dress/

http://www.weddingdressonsale.org/onsale-taffeta-sexy-vneck-with-halter-neckline-in-a-line-tea-length-skirt-short-wedding-dress-wl0083-p-2559.html

http://wedwebtalks.com/tag/mermaid-wedding-dress-with-a-halter-neckline/

http://www.weddingfashioning.com/tag/wedding-gowns/page/33

http://weddingdressesavenue.com/types-of-wedding-dress-necklines/

http://wedding.ustcan.com/wedding-dresses/designer/rosa-clara/dress/v-neck/sheath/floor-length/139rio/

http://www.mywedding.com/blog/photo-galleries/real-weddings/real-weddings/polly-mick/

Tiffany! Cartier! Black star! Forst! Gorham! Mów mi o nich wszystko! Mów o nich stale! Gdy dziewczę czasami ma z prawem kłopoty, to nie ma jak diamentów blask! Gdy szef twój do ciebie chce ruszyć w zaloty, niech klejnotem błyśnie, a jak nie, to traci czas! Graj z nim tak gdy hossa trwa, bo gdy przyjdzie bessa, raz dwa, ten bydlak skruszony powróci do żony. Nie ma jak diamentów blask! Słyszałam o związkach, co są platoniczne, lecz lepszy jest diamentów blask! Romanse są trwalsze i bardziej praktycznie, gdy hojny pan milutkiej swej brylancik da! Płynie czas i niszczy nas, a w kościach już łamie ciut, ciut... Na wiek starszej pani najlepszy jest Tiffany! Diamenty!... Diamenty!... Nie imitacje lecz diament! My kochamy ich blask.