TOP

JAK DOBRAĆ KRÓJ DEKOLTU DO FIGURY? I

Dekolt to bardzo ważny element ślubnej kreacji – nie tylko nadaje styl sukni ślubnej, ale podkreśla też kształt sylwetki . To właśnie ta część stroju podkreśla urodę i skupia uwagę na twarzy panny młodej. Dekolt wpływa również na wygląd biustu – odpowiednio dobrany może optycznie zmniejszyć lub powiększyć biust. Jak wybrać ten idealny kształt?

Spójrz na siebie obiektywnie i określ typ swojej sylwetki. Zwróć szczególną uwagę na rozmiar biustu i kształt ramion – to właśnie te cechy pozwolą Ci określić czy dany dekolt do Ciebie pasuje, czy nie. Pamiętaj, że nawet najpiękniejsza, lecz źle dobrana suknia ślubna będzie prezentowała się przeciętnie, na bawet brzydko. A Ty chcesz przecież wyglądać pięknie prawda? Mam nadzieję, że poniższy przewodnik pomoże Ci wybrać rodzaj dekoltu tak, aby jak najlepiej wyeksponować atuty Twojej sylwetki a w kreacji ślubnej poczuć się swobodnie i pięknie.

Dekolt ze stójką

Wzorowany na dekoltach tradycyjnych sukni azjatyckich. Występuje również w wersji z małym wycięciem w kształcie “V” z przodu lub zbiegający się ku górze odsłaniając ramiona. Idealny dla Pań z małym biustem. Doskonale współgra z wysokimi upięciami. Jeśli masz szerokie ramiona unikaj wersji odsłaniającej ramiona – może optycznie poszerzyć je jeszcze bardziej.

Dekolt łódeczka

Szeroki dekolt dopasowany do linii obojczyków, niemal obejmujący końce barków. W wersji “Sabrina” występuje bez rękawów i delikatnie lekko kwadratowym kształcie. Idealny dla kobiet o małym biuście, kobiety o dużym rozmiarze biustu powinny go natomiast zdecydowanie unikać.

Dekolt typu klejnot

Dość wysoki i zaokrąglony dekolt kończący się na wysokości linii obojczyków. Doskonały dla kobiet chcących optycznie powiększyć biust. Nie polecany dla Pań z bardzo dużym biustem. Wersja zakrywająca ramiona optycznie zmniejszy ich szerokość.

Dekolt portretowy

To szeroki, klasyczny dekolt, pięknie prezentujący dekolt, szyję i twarz. Doskonale nadaje się do zbalasowania zbyt szerokich, ale też zbyt wąskich ramion względem reszty sylwetki. Zalecany dla pań z krągłymi ramionami lub wystającymi obojczykami, które ładnie zatuszuje. Unikać powinny go panie ze słabo zarysowaną linią ramion.

Dekolt w kształcie “U”

Głębszy lub płytszy dekolt w kształcie litery “U”, czasem towarzyszy mu wycięcie również na plecach (w sezonie 2012 wyjątkowo modne!). Idealny dla każdego typu sylwetki, pięknie wyeksponuje zwłaszcza większy biust.

Źródło foto:
http://www.dress-pictures.com/v/Formal-dress/Kay+Unger+Portrait+Collar+Satin+Sheath.jpg.html
http://ask.metafilter.com/143642/One-wedding-dress-two-sleeves-zero-frump
http://www.weddinginspirasi.com/2010/06/03/pronovias-2011-wedding-dress-collection-beautiful-bridal-gowns/
http://www.9lover.com/Wedding-gown-dresses_Knowledge12.html
http://bridalfashions.ca/2009/04/17/wedding-dress-necklines-pt-1/
http://boards.weddingbee.com/topic/bateau-neckline-dress-worries-help-show-me-yours
http://halterneckwedding.onsugar.com/tag/lace-high-neck-wedding-dresses
http://www.dresses-4sale.com/dresses-goods-bridal-couture-c-62_8.html?page=6&sort=20a
http://www.weddingdressesdiscounted.org/mermaid-bridal-wedding-dresses-2010-c-62_104.html

Tiffany! Cartier! Black star! Forst! Gorham! Mów mi o nich wszystko! Mów o nich stale! Gdy dziewczę czasami ma z prawem kłopoty, to nie ma jak diamentów blask! Gdy szef twój do ciebie chce ruszyć w zaloty, niech klejnotem błyśnie, a jak nie, to traci czas! Graj z nim tak gdy hossa trwa, bo gdy przyjdzie bessa, raz dwa, ten bydlak skruszony powróci do żony. Nie ma jak diamentów blask! Słyszałam o związkach, co są platoniczne, lecz lepszy jest diamentów blask! Romanse są trwalsze i bardziej praktycznie, gdy hojny pan milutkiej swej brylancik da! Płynie czas i niszczy nas, a w kościach już łamie ciut, ciut... Na wiek starszej pani najlepszy jest Tiffany! Diamenty!... Diamenty!... Nie imitacje lecz diament! My kochamy ich blask.