TOP

GOŚCIU, ZACHOWAJ SIĘ JAK GOŚĆ !

Ogromny nacisk kładziony jest na przestrzeganie dobrych manier przez parę młodą. Do tego stopnia, że często w oczach gości ślub staje się sprawdzianem umiejętności radzenia sobie z ich zasadami. Czy dobrze rozwiązali kwestię listy gości? Czy panna młoda wygląda wystarczająco dostojnie? Czy aby specjalnie nie dostaliśmy talerzyka z rysą? W ferworze obserwacji goście często zapominają, że i od siebie powinni wymagać maksimum dobrego wychowania.

Oto kilka rad, które pozwolą Waszym gościom i Wam, jako zaproszonym na wesela zachować pełną klasę:

1. Odpowiedz jak najszybciej na zaproszenie, zwłaszcza, jeśli nie zamierzasz przyjść.

2. Uszanuj ważność ceremonii. Nie gadaj, nie rób zdjęć z fleszem, wycisz telefon. Uczestnicz w niej w takim stopniu,  na jaki pozwalają Ci Twoje przekonania – wypada wstawać i siadać z innymi, ale nie musisz klękać i głośno odpowiadać na modlitwy.

3. “Chyba się jeszcze nie znacie, mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko?” W żadnym wypadku nie przychodź z osobą niezapowiadaną lub niezaproszoną! Państwo młodzi na pewno stawali na głowie, żeby stworzyć listę w obecnym jej stanie.

4. Życzenia składaj krótko i zwięźle. Para  młoda ma też innych gości, z którymi muszą porozmawiać. Nie obrażaj się, że mogą poświęcić Ci tylko chwilę.

Świat ślubnych toastów

5. “Parę słów do mikrofonu”. Państwo młodzi poświęcili dużo czasu na organizację ślubu, na pewno też zadbali o to, żeby ich goście dobrze się bawili. Dlatego nie śpiewaj, nie opowiadaj dowcipów i nie zabawiaj gości bez wyraźnej zgody państwa młodych.

6. Usiądź tam, gdzie leży Twoja winietka. Nie zamieniaj ich ani nie rób nikomu wyrzutów. Jeśli nie znasz swoich sąsiadów nie rób ceremonii i po prostu przedstaw się im.

7. Na koniec najważniejsze – NIE OCENIAJ, NIE KRYTYKUJ ANI NIE POUCZAJ Państwa młodych. Swoimi spostrzeżeniami możesz podzielić się na pogaduchach z przyjaciółką, nie w trakcie wesela. Zastanów się: na prawdę chciałabyś dowiedzieć się na swoim weselu, że blado wyglądasz?

Życzę Wam wszystkim najwspanialszych gości :)

Toastowy savoir - vivre

Tiffany! Cartier! Black star! Forst! Gorham! Mów mi o nich wszystko! Mów o nich stale! Gdy dziewczę czasami ma z prawem kłopoty, to nie ma jak diamentów blask! Gdy szef twój do ciebie chce ruszyć w zaloty, niech klejnotem błyśnie, a jak nie, to traci czas! Graj z nim tak gdy hossa trwa, bo gdy przyjdzie bessa, raz dwa, ten bydlak skruszony powróci do żony. Nie ma jak diamentów blask! Słyszałam o związkach, co są platoniczne, lecz lepszy jest diamentów blask! Romanse są trwalsze i bardziej praktycznie, gdy hojny pan milutkiej swej brylancik da! Płynie czas i niszczy nas, a w kościach już łamie ciut, ciut... Na wiek starszej pani najlepszy jest Tiffany! Diamenty!... Diamenty!... Nie imitacje lecz diament! My kochamy ich blask.