TOP

FRYZURY ŚLUBNE Z WARKOCZEM

Kasia ma ślub w październiku, ale już teraz zastanawia się nad fryzurą ślubną. Jej wybór padł na warkocze. Podpowiadamy do jakiego rodzaju twarzy pasuje taka fryzura ślubna i jaki welon do niej przywdziać.

“Droga Redakcjo! Słyszałam, że fryzury ślubne z plecionych warkoczy są bardzo modne w tym sezonie. Myślę, że do sukni ślubnej i całej ceremonii (w stylu folk) by one pasowały. Nie wiem tylko czy taka fryzura będzie pasowała do mnie. Proszę o podpowiedź do jakiego typu twarzy pasują warkocze.”

fryzura-slub-warkocz-02

Kasia dobrze zauważyła – warkocze są hitem tego sezonu. Zarówno zaplecione z pozorną niedbałością, jak i misternie ułożone włosek po włosku. Warkocze są wdzięczną fryzurą przede wszystkim dlatego, że istnieje bardzo wiele możliwości splotu. Dzięki temu pasują one właściwie do każdego rodzaju twarzy.

Wyróżnia się pięć rodzajów kształtów twarzy: twarz okrągła, kwadratowa, prostokątna, trójkątna i owalna.

fryzura-slub-warkocz-03

Pannom Młodym o twarzy okrągłej polecane są fryzury, tworzące linie pionowe i optycznie wydłużające twarz. Są to fryzury „wysokie” – podniesione i upięte (uplecione) z tyłu głowy. Prostokątny kształt twarzy należy, odwrotnie, złagodzić. Należy koniecznie unikać linii prostych! Polecany jest warkocz okalający tylną część głowy na wysokości uszu. Pannom Młodym o trójkątnej twarzy polecane są fryzury ślubne będące połączeniem prostych włosów i warkocza. Prosta powinna być grzywka. Bardzo korzystnym rozwiązaniem będzie luźno spleciony warkocz, opadający na ramiona. Do twarzy o kształcie kwadratowym będą pasowały fryzury ślubne o delikatnych, wygiętych liniach. Doskonałym rozwiązaniem będzie francuski warkocz, który podniesie włosy do góry i odsłoni czoło. Najwięcej szczęścia mają osoby o owalnej twarzy – pasują do nich wszystkie typy fryzur ślubnych z warkoczami!

fryzura-slub-warkocz-04

Ponieważ kształt fryzury ślubnej z warkoczy może być przeróżny, znalezienie odpowiedniego nakrycia głowy nie jest takie trudne. Krótkie warkocze mogą być ozdobione krótkim welonem, i odwrotnie, długie włosy będą wyglądały harmonijnie z długim, wielowarstwowym welonem i suknią ślubną do podłogi. Obecnie styliści oferują Pannom Młodym różnego rodzaju ozdoby do fryzur ślubnych. Czym więc możesz ozdobić swój ślubny warkocz?

fryzura-slub-warkocz-05

Możesz zrezygnować z welonu na rzecz pięknego wianka ślubnego z żywych kwiatów. Należy pamiętać, że kwiaty muszą zachować piękno w trakcie całej uroczystości, więc zanim zdecydujesz się na ten krok, skonsultuj się z florystą i wybierz odpowiedni rodzaj kwiatów. Atrakcyjną alternatywą będą jedwabne kwiaty. Różnorodność kolorów dostępnych na rynku pozwala wybrać najbardziej naturalne kolory. Kwiaty mogą być także wplecione w warkocz. Nie mniej imponująco będą wyglądały warkocze ozdobione perłami lub piórami. Diadem zrobi z Ciebie prawdziwą księżniczkę!

 fryzura-slub-warkocz-06

redaktor naczelna serwisu SlubClick.com