TOP

DOBRY TŁUSZCZ i UCIECHY W SYPIALNI

Uwaga, uwaga! Zbliża się jeden z najważniejszych dni w roku – Tłusty Czwartek.

Atakowany przez dietetyków oraz wszelkiej maści rzeźbiarzy ciała. A przeciez on i tak nadejdzie. Nie przegapcie go i należycie powitajcie i celebrujcie. Tradycyjnie rzecz jasna, czyli faworkami i pączkami. Jakkolwiek faworkom szacunek ogromny się należy, to ja jednak, w pączkach szczególne mam upodobanie.:)

c3_tlusty_czwartek___swieto_paczkow_i_fawor

Nie chodzi tu rzecz jasna o kulki ciasta naszprycowane przez otworek i posypane cukrem pudrem po wierzchu. Czy bryłki ciasta o konsystencji i smaku znoszonego gumofilca! To też nie to.

bismarck doughnuts on a plate

Prawdziwy pączek to sprężyste, puszyste, miękkie ciasto, a w środku różane nadzienie. Na wierzchu zaś gęsty lukier z kawałkami skórki pomarańczy. Lukier ten lepi się oczywiście do palców, ale w tym dniu macie ode mnie pozwolenie na bezwstydne ich oblizywanie. Jeśli ktoś potrzebuje dyspensy na nieograniczone opychanie się pączkami to także służę!

paczki2-full-900x665

Ja zamierzam, lecąc tekstem pewnego znanego sportowca: „zjeść co najmniej tyle pączków ile się da” :).

tlusty_czwartek_kalorie_infografika

Żeby zaś zawczasu pozbawić was wyrzutów sumienia z powodu tego nieumiarkowania, powiem tak:  Odbijecie to sobie wedle uznania – na siłowni, na rowerze, na basenie, albo w sypialni, czego sobie i wam szczególnie życzę!!!

Redakcja Wedding Sisters Blog.