TOP

D – JAK DRUHNA – ŚLUBNA WIKIPEDIA WEDDING SISTERS

Na tyle ślubów, które zorganizowałam, a w ostatnich latach miałam przyjemność pracować z innymi agencjami i wspierać koleżanki po fachu, koordynując śluby i wesela, osobiście nie zwróciłam uwagi, aby świadkowa/druhna/starsza była osobą, która faktycznie odgrywa niesamowitą rolę przy organizacji ślubu i wesela.

Faktycznie jest osobą, która organizuje, lub powinna zorganizować wieczór panieński. Co jest nie dala wyzwaniem, o czym pisałam w 2009r.

Przyznaję się tu i teraz, że niezbyt lubiłam te moje świadkowe. No bo z jednej strony miały mieć ważną rolę, a w sumie wszystko było zrobione i często wchodziły w kompetencje i pracę moją i moich dziewczyn,  a z drugiej strony, niby wiedziały że to jeden, jedyny dzień Panny Młodej, ale zawsze stroiły się tak, jakby to one biły się o koronę królowej balu. Jednak z czasem – może była to kwestia lepszej obserwacji, a może innego pokolenia, tego nie wiem – pojawiły się fajne dziewczyny. Zaangażowane, dobrze ubrane (wiemy że wybór sukni dla świadkowej to nie jest prosta sprawa), kochające swoje Panny Młode (wcześniej różnie bywało).

Czy orszak powinien być większy? O tym pisała Jola w 2010. Uważam, tak jak Jola, że fajnie to wygląda i można wyróżnić więcej osób.

Jak wybrać zatem idealną świadkową? Zgadzam się że powinna to być osoba. która jest dla nas życzliwa, która cieszy się z naszego szczęścia, a nie tylko udaje. Taka, która pomoże nam w każdej sprawie, nawet jeśli nie jest to w zakresie jej obowiązków, czy zadań, które jej powierzyliśmy. I fajnie, aby została z nami przez długie lata, wpierając nas w codziennym życiu!

 

SPRAWDŹ WIĘCEJ NA:

slubna-wikipedia-ws-baner

Lubię ludzi, i chyba ludzie lubią mnie ;) Liczę, że moje porady i uwagi związane z organizacją ślubu przydadzą się Wam, dlatego dzielę się swoim doświadczeniem szczerze i obficie!