TOP

AGNIESZKA I ANDRZEJ – CZYLI WESELE W JEDEN MIESIĄC! OBIEKTYWEM FILM LOOK

Kochani, dzisiaj naprawdę szalona historia Agnieszki i Andrzeja, którzy zorganizowali swój ślub i wesele w 4 tygodnie! Posłuchajcie ich opowieści i obejrzyjcie video w wykonaniu Film Look.

Ślub do zorganizowania w 4 tygodnie? luuzziik :)

Po zaręczynach w październiku 2013r, ustaliliśmy, że ślub w sierpniu 2014 będzie na wariata i postanowiliśmy go przełożyć… ale kurs przedmałżeński zrobiliśmy :).

Ponieważ jestem wierząca i wiem, ze On załatwia rożne sprawy, w Święta Wielkiej Nocy, w kwietniu, zawarłam małego deala z Panem Bogiem. Mowie: ok, ja 40 dni wytrzymam bez…., a Ty proszę w 3 miesiące pomóż, czy brać ten ślub :)

W połowie maja mój Andrzej dostał prace w Stanach Zjednoczonych.. Dzwoni do mnie: „Kochanie jak wyjeżdżamy w lipcu, to co z naszym małżeństwem?” (A był środek maja).

OK, to działamy!

Miejsce: Karczma Miłocin – najpiękniejsze miejsce na wesele, do tego bardzo smacznie (jednak po dwóch dniach zorientowałam się, że nie było niektórych rzeczy zamówionych przez nas. Niby nic, ale jednak fajnie by było, gdyby był ktoś trzeźwo myślący na weselu i tego pilnował)

Termin: środa 18.06.2014 – po pierwsze ten termin był wolny, po drugie dzień później Boże Ciało, wiec wolne, a po trzecie – zobaczymy komu zależy :)

 

Dj:  dj Vico – z polecenia. Ma fajny głos :) i pięknie dekoruje światłami salę :)

Video: oczywiście Filmlook :). Ponieważ chłopaki mieli dwa wesela dzień po dniu, zaraz po moim, a ja się oparłam (bo w jednym ich teledysku zakochałam się kompletnie!), to błagałam, błagałam i się udało!

Fotograf: Nanopixel Piotr Bałdys – miałam 2 tygowdnie na znalezienie fotografa. Zaplaciłam jednemu zaliczkę, ale po trzech dniach zobaczyłam zdjęcia Piotrka – inne, niż wszystkie – i tak fajnie się z nim gadało, że musiał u mnie być!

Suknia: ooo tutaj się działo. Ślub był w środę, sukni szukałam w sobotę… W salonie we wroclawiu na Biskupiej zaoferowano mi uszycie sukni takiej, jaką wybrałam – ponieważ nie było już czasu na jej sciagniecie od producenta. Okazało się, że była okropna, zupelnie z innych materiałów, a mnie rozpłakaną i zestresowaną pani krawcowa wyrzucila z pracowni mówiąc, że dla niej wszystko jest ok (kto jest zainteresowany, mogę wysłać zdjęcia sukni, to sam zdecyduje).

Niestety umowa była tak napisana (od razu chcę przestrzec wszystkie dziewczyny, żeby bardzo tego pilnowały), że ani ja nie mogłam odzyskać swoich pieniędzy, ani salon ode mnie nie mógł ściągnąć reszty pieniedzy za nieodebraną suknię.

Pamiętajcie, by wszystko wpisywać do umowy! Jeżeli szyjecie – to zapisujcie, że jest szyta na miarę, taki i taki wzór, taki rozmiar i np. poprawki, pas, czy inne elementy są w cenie. Rzeczniczka praw konsumentów powiedziała mi np. o tym, że w innym salonie dziewczyna zamówiła suknię rozmiar 38 i słownie była umówiona na zwężenie i korekty. Po ściągnięciu sukni okazało się, że jest za duża i z powodu jej kroju nie da się niczego zmniejszyć, a panie z salonu machały umową, że nic o poprawkach w niej nie ma.
Ja czuję się oszukana w pierwszym salonie, jednak myślę, że wiele osób będzie z jego usług zadowolonych, ale tak czy inaczej warto mieć większą świadomość w kwestii podpisywania umów.

Skończyło się na tym, że zapłakana, cztery dni przed ślubem, szukałam sukni i jedyna jaka została, która jakoś mnie ujęła, to była suknia Amy Love Finn – zmieniłam tylko pasek na taki z kokardką :).

agnieszka-andrzej-film-look-06

Styl: lubię motyle, więc tuby z motylami pod kościołem, na zaproszeniach i na winietkach były obowiązkowe :).

Wesele: śpiewałam dla Rodziców „Cudownych Rodziców mam” i choć słyszę, że jest to oklepane, uważam, że każdy rodzic przy tym płacze. I nie było dla nas w tym momencie gości naokoło. To była intymna chwila – tylko my i rodzice na parkiecie… Daliśmy im drewniane zegary z dedykacją i podziękowaniem. Myślę, że zostaną na dłużej, niż kwiaty, czy słodycze.

Zmontowałam 17minutowy film z naszych zdjęć z dzieciństwa oraz tych, na których już jesteśmy starsi oraz już jako para (również zaręczyny, ponieważ mam całe nagrane :)). Na końcu filmu zrobiłam podziękowanie dla gości – za to, że są z nami. Do tego zmontowałam ich zdjęcia wyszukane w internecie, albo od znajomych, tak że nikt nie wiedział, jakie swoje zdjęcie zobaczy w tym filmie :)

Były też lampiony na wodzie i oczywiście Fotobudka4u z Katowic. Cudna menedżerka, jedyna, która dała mi płytę DVD w cenie. Pan obsługujący foto budkę był uroczy :). Ustawił się nawet ciut wcześniej i zachęcał ludzi do robienia zdjęć – to naprawdę świetna pamiątka :)

agnieszka-andrzej-film-look-07

Ksiądz: Kazimierz Tyberski, żołnierz Pana Boga, to najbardziej po mnie chwalony człowiek przez gości na weselu :) Wymiatał! I sprawił, że cały ślub czułam, jakby to mój Przyjaciel prowadził Mszę :).

Dziękuję Mu za wszystko!

Pozdrawiam! I zapraszam do obejrzenia naszego video poniżej :)

Agnieszka :-*

Organizacją ślubów żyję od 2006 roku, prowadząc jedną z pierwszych w Polsce agencji ślubnych 2CYTRYNY. Pomogłam ponad dwustu młodym parom w spełnieniu ich marzeń. Szaleństwa ślubne wyprawialiśmy na łące, w parku, w pałacach, nad jeziorem, nad brzegiem morza, w Polsce i za granicą, w przeróżnych zwyczajnych i mniej zwyczajnych okolicznościach. Tego bloga prowadzę razem już od 2009 roku. To spory kawałek czasu, a jak na internet, to cała era :). W tym czasie odkrywałam też inne obszary realizacji siebie. Na moich szkoleniach i w życiu codziennym zmotywowałam wiele wspaniałych kobiet do tego, aby chciały odszukać w sobie swoje talenty i aby codziennie, z uporem i frajdą kreowały własne życie. I chyba to sprawia mi największą satysfakcję. Działanie i pchanie do działania. I osiąganie, zdobywanie nowych szczytów.