TOP

OKRAGŁE STOŁY WESELNE

U nas pokazują się dopiero od jakiegoś czasu, w Europie to już standard. Według mnie mają przede wszystkim zalety, sama sprawdziłam :) Dokonałam takiego wyboru po przemyśleniach i mówię Wam – nie żałuję. Prostokątne stoły nie spełniały moich oczekiwań. Poza tym kojarzyły mi się z typowymi weselami, a szukałam czegoś nietypowego i niestandardowego. Sala bankietowa, w której organizowaliśmy wesele oferowała właśnie takie stoły. Akurat tam występowały one w rozmiarach na 12, 10, 8 osób.

Główną zaletą okrągłych stołów jest to, że naprawdę uroczo wyglądają:)

Gości – można posadzić np. wg kategorii wiekowej bądź “znajomościowej” czy jakiej się tylko chce :) Stół Państwa Młodych powinien być w połowie odkryty, tak żeby para młoda była widoczna wszem i wobec:) oraz choćby dlatego, żeby w tej otwartej połowie ułożyć kompozycję kwiatową. Reszta stołów rozstawiona oczywiście po obu stronach i oczywiście tak jak pozwala na to sala, aby uzyskać także sporo miejsca do tańca i przemieszczania się między stołami. Uzyskuje się wówczas dobrą komunikacyjną przestrzeń między nimi głównie z myślą o gościach ale także i kelnerach.

OKRAGLE STOLY2 OKRAGLE STOLY

Gościom łatwo porozumieć się między sobą i wszyscy się widzą – dużą rolę odgrywa tu także odpowiednio dobrana dekoracja na stołach (o tym w innym dziale). Dobrym pomysłem jest ustawienie winietek z imionami gości i numeracja stołów. To wszystko należy umieścić na tablicy przy wejściu na salę, tak aby każdy z gości już przed wejściem był poinformowany gdzie został posadzony.

Wady takich stołów zauważam zasadzie tylko dwie. Można nie trafić z rozsadzeniem gości, np. ktoś może być niezadowolony, że siedzi kolo osoby obok której niezbyt dobrze się czuje – ale tak samo w zasadzie może stać się przy stole prostokątnym. Trzeba również zadbać o to aby kelnerzy dobrze porozstawiali talerze z głównymi posiłkami aby nie było np. takiej sytuacji, iż talerz z jednym rodzajem dania przechodzi z rąk do rąk i w pewnym momencie brakuje tejże potrawy. Należy ją rozłożyć co najmniej na dwóch, trzech dużych półmiskach. Oczywiście mowa jest tutaj o przypadku, gdzie potrawy nie są porcjowane indywidualnie dla każdego gościa. W przypadku podawania porcjowanych dań chodzi tylko o odpowiednie rozstawienie dań na zimno, sałatek, mięs, przekąsek itp. Naprawdę zatem nie są to żadne wady, a tylko od nas i obsługi lokalu zależy jak podejdziemy do tematu.

Naprawdę polecam :)

Źródło foto:

http://anesecrit.edu.ms/popa.php?k=decorate-round-table-for-wedding

http://www.moorhallhotel.co.uk/West_Midlands/wedding_photo_gallery.asp

http://www.waterviewvenue.com.au/weddings/gallery.asp#../images/gallery/waterview-at-night.jpg

http://my-biggestday.com/wedding-decoration-ideas/

Organizacją ślubów żyję od 2006 roku, prowadząc jedną z pierwszych w Polsce agencji ślubnych 2CYTRYNY. Pomogłam ponad dwustu młodym parom w spełnieniu ich marzeń. Szaleństwa ślubne wyprawialiśmy na łące, w parku, w pałacach, nad jeziorem, nad brzegiem morza, w Polsce i za granicą, w przeróżnych zwyczajnych i mniej zwyczajnych okolicznościach. Tego bloga prowadzę razem z Kasią już od 2009 roku. To spory kawałek czasu, a jak na internet, to cała era :). W tym czasie odkrywałam też inne obszary realizacji siebie. Na moich szkoleniach i w życiu codziennym zmotywowałam wiele wspaniałych kobiet do tego, aby chciały odszukać w sobie swoje talenty i aby codziennie, z uporem i frajdą kreowały własne życie. I chyba to sprawia mi największą satysfakcję. Działanie i pchanie do działania. I osiąganie, zdobywanie nowych szczytów. A ponieważ wszystko płynie - nasz blog także się zmienia. Zatem już nie tylko o ślubach, ale i o innych rzeczach, które są ważne dla nas każdego dnia.