TOP

ZIMOWE WESELE

Zimowa dekoracja obraca się głównie wokół zimnej palety barw. Srebro, błękit, granat, biel to najczęściej wybierane kolory na obrusy i inne tekstylia oraz dekoracje zdobiące weselny stół. Do zimowego klimatu świetnie pasuje delikatnie oprószone brokatem świeczki i stroiki. Białe serwetki ułożone w gwiazdy pięknie prezentują się na błękitnych obrusach.

Zastawa stołowa wpisująca się w zimowy charakter dekoracji to duże misy i patery ze szkła matowego lub ozdobione srebrnymi dekoracjami. Przy takim szkle pięknie wyglądają sztućce z białymi uchwytami. Mogą to być np. łyżki lub widelce do nakładania głównych dań

Na stole weselnym nie może zabraknąć kwiatów. Aby przełamać chłód dekoracji możemy zdecydować się na krwistoczerwone róże lub jeśli ślub odbywa się w okresie bożonarodzeniowym mogą to być gwiazdy betlejemskie w połączeniu z gałązkami świerku i szyszkami. Jeśli chcemy zachować ciągłość w dekoracjach weselnych można zdecydować się na białe tulipany lub róże. Niektóre kwiaciarnie oferują świeże gałązki jabłoni lub wiśni, które przepięknie wpisują się w późnozimowy wystrój wesela.

Zimowe wesela ze względu na szybko zapadające ciemności za oknami są świetną okazją, aby motywem przewodnim w dekoracji stały się świece i lampiony. Małe świeczki tzw. tealight można umieścić w najprostszym świeczniku, który otulony białym i sztywnym papierem staje się piękną ozdobą stołu weselnego i tworzy magiczną atmosferę. Hitem ostatnich miesięcy są sznury światełek, które biegną wzdłuż stołu, pięknie podświetlają stół weselny.

Niesamowite wrażenie robią także kryształowe świeczniki, które pięknie rozpraszają światło. Są eleganckie i pasują do zimowych dekoracji. Często wykorzystywane są także delikatne białe piórka i małe srebrne perełki.

Mam nadzieję, że zimowe wesele nie będzie się Wam już kojarzyło z mrozem i zimnem. Te kilka pomysłów zainspiruje Was do stworzenia pięknych dekoracji na zimowy stół weselny

Źródło foto:

http://www.withthisfavor.com/blog/1185/another-winter-wonderland-wedding-inspiration-board/

http://www.lovetripper.com/issues/issue-55/winter-weddings.html

http://www.squidoo.com/winter-wedding-favors-and-supplies

http://wedding-splendor.com/how-to-plan-a-winter-wedding/

http://www.w-weddingplanner.com/what-mistakes-should-be-avoided-by-people-planning-a-wedding/

http://inspiracje_slubne.mblog.pl/2009,12,archiwum.html

http://bestweddingcake.com/winter-wedding-cake.html