TOP

UBEZPIECZENIE ŚLUBNE

Wydatki związane z kosztami zorganizowania ślubu i wesela nierzadko osiągają astronomiczną wysokość. Nawet średni koszt polskiego wesela to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oczywiście wszyscy chcielibyśmy, żeby nas ślub i wesele okazały się pasmem samych sukcesów, jednak przy tak dużym przedsięwzięciu należy zabezpieczyć się przed potencjalnymi przykrymi niespodziankami. W tym celu firmy ubezpieczeniowe stworzyły specjalną ofertę polisy ślubnej, która (przynajmniej finansowo) zrekompensuje koszty ewentualnych ślubnych kłopotów i katastrof. Z zależności od wartości ubezpieczenie może obejmować m. in. suknię i dodatki do stroju panny młodej, fotografa, tort weselny, sale weselną, kwiaty czy pojazd ślubny.

Ubezpieczyciel będzie wymagał podania szczegółowych informacji dotyczących organizacji ślubu i wesela, ale jeśli dojdzie do straty lub wandalizmu polisa pokryje szkody lub ubezpieczyciel zwróci pieniądze. Ubezpieczenia znacząco różnią się od siebie (dlatego należy wnikliwie zapoznać się z ich zawartością), warto jednak pamiętać, że zwykle nie pokrywają kosztów związanych z odwołaniem ślubu i wesela lub szkód spowodowanych brzydką pogodą.

Ubezpieczenie ślubne

Nie ma idealnego momentu wykupienia takiej polisy, jednak dobrze jest to zrobić przed wpłaceniem zaliczek – wtedy polisa obejmie również je. Koszt polisy będzie zależał od całości kwoty, jaką przeznaczyliście zorganizowanie ślubu i wesela. Oczywiście im wyższy koszt wesela, tym droższa będzie polisa. Na zachodzie ślubne ubezpieczenia można kupić nawet w dużych centrach handlowych, w Polsce to nadal nowość, niemniej jednak coraz więcej polskich firm zawiera je w swojej ofercie.

Ubezpieczenie ślubne

Źródło foto:

http://www.the-weddings.com/2010/02/planning-wedding/

http://iplan4u-sandy.blogspot.com/2011/02/your-wedding-for-less-tip-25.html

http://www.starswedding.com/wedding-insurance-and-guest-favours

http://justrightwedding.blogspot.com/2010/11/wedding-insurance.html

Tiffany! Cartier! Black star! Forst! Gorham! Mów mi o nich wszystko! Mów o nich stale! Gdy dziewczę czasami ma z prawem kłopoty, to nie ma jak diamentów blask! Gdy szef twój do ciebie chce ruszyć w zaloty, niech klejnotem błyśnie, a jak nie, to traci czas! Graj z nim tak gdy hossa trwa, bo gdy przyjdzie bessa, raz dwa, ten bydlak skruszony powróci do żony. Nie ma jak diamentów blask! Słyszałam o związkach, co są platoniczne, lecz lepszy jest diamentów blask! Romanse są trwalsze i bardziej praktycznie, gdy hojny pan milutkiej swej brylancik da! Płynie czas i niszczy nas, a w kościach już łamie ciut, ciut... Na wiek starszej pani najlepszy jest Tiffany! Diamenty!... Diamenty!... Nie imitacje lecz diament! My kochamy ich blask.