O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ WYNAJMUJĄC AUTO DO ŚLUBU

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ WYNAJMUJĄC AUTO DO ŚLUBU

Samochód, jak wiadomo może rozwijać większe prędkości niż gołąb pocztowy (chociaż zasięg miewa mniejszy ;)), w związku z czym należałoby poważnie wziąć pod uwagę kwestie bezpieczeństwa. Szczególnie w takim dniu, jak ślub i wesele – bo są tu emocje, nerwy, stres i zamotanie,  czas upływa nieubłaganie, a na swój ślub, jak wiadomo lepiej się nie spóźnić (ok, czasem takie spóźnienie ratuje życie, ale nad sensem swojego związku zastanów się dużo wcześniej).

W związku z niebezpieczeństwami, jakie niesie ze sobą użytkowanie pojazdów mechanicznych, pamiętaj o poniższych sprawach:

1. Zawsze, ale to zawsze PODPISYWAĆ UMOWĘ na wynajęcie samochodu.

W umowie jasno musi być napisane, kto wynajmuje, komu wynajmuje, w jakiej cenie (także co z paliwem – w pakiecie, czy tankujesz sama?), czy jest kaucja (w jakiej wysokości, kiedy zwrot), co wynajmuje, w jakim terminie wynajmuje. A także z jakiego miejsca następuje odbiór, gdzie pojazd należy odstawić, czy auto można dekorować (mogą być ograniczenia, ze względu na możliwość uszkodzenia lakieru). Kwestią zasadniczą jest osoba kierowcy i ubezpieczenie, o czym mowa w kolejnych punktach.

2. PRZEZORNY ZAWSZE UBEZPIECZONY

OC to jest oczywista oczywistość. Auto casco i ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków już mniej. Upewnij się, że jest pakiet, inaczej ryzykujesz – w dniu ślubu podwójnie.

3. KIEROWCA BOMBOWCA

Oj, ileż nerwów przeżyłam, ile zębów stępiłam na zgrzytaniu,
gdy młodemu marzyło się o auta ujeżdżaniu!

Zdecydowanie preferuję opcję samochodu z szoferem. Ten jest zazwyczaj przytomny (w końcu nie bierze ślubu i nie ma stracha), obeznany ze swoim autem oraz jest Polakiem. Czyli wie, co to ruch prawostronny. Anglicy i Irlandczycy miewają problem z poruszaniem się prawą stroną szosy, co jest już ekstremalnie stresujące!

Pamiętaj, bierz szofera, komfort w życiu to podstawa!

4. PLAN B

To taka knajpa. Ale to również zaplanowany wcześniej sposób postępowania w przypadku, gdy pierwszy pomysł weźmie urlop (czyli się nie uda, jak to często na zorganizowanych turnusach bywa ;)). W przypadku wynajęcia auta do ślubu planem B jest możliwość szybkiej ewakuacji do innego pojazdu, który godnie i elegancko przewiezie Cię na miejsce przeznaczenia. Plan B szczególnie istotny jest wtedy, gdy chcesz wynająć auto zabytkowe.

Auto z planu B może być dostępne w A. zaprzyjaźnionej wypożyczalni aut, B. u wujka Stefana, C. lub u tego przystojnego sąsiada z drugiego piętra, który z chęcią powiezie Cię do ślubu swoją beemką i zostanie na imprezie :).

W przypadku punktów B i C na aktualności mogą stracić punkty 1 i 2, a niekiedy także 3.

5. REKONESANS

Ten punkt tak naprawdę należy zrealizować na samym początku poszukiwań ślubowozu. Nie ufaj wyłącznie zdjęciom na pięknej stronie www. Pojedź i zobacz, czy samochód stacjonuje w czystym i ciepłym garażu, czy raczej pod plandeką w kurniku służąc ptakom za grzędę.

Ważne, by przemieszczać się z punktu A do B (itd.) z gracją, elegancko i pięknie, ale przede wszystkim bezpiecznie i na czas!

 

 —
photocredits: sodafountainphotography.com, kissthegroom.com, benfieldphotography.net

Komentarze

Tagged , , , .

Organizacją ślubów żyję od 2006 roku, prowadząc jedną z pierwszych w Polsce agencji ślubnych 2CYTRYNY.
Pomogłam ponad dwustu młodym parom w spełnieniu ich marzeń. Szaleństwa ślubne wyprawialiśmy na łące, w parku, w pałacach, nad jeziorem, nad brzegiem morza, w Polsce i za granicą, w przeróżnych zwyczajnych i mniej zwyczajnych okolicznościach. Tego bloga prowadzę razem z Kasią już od 2009 roku. To spory kawałek czasu, a jak na internet, to cała era :).
W tym czasie odkrywałam też inne obszary realizacji siebie. Na moich szkoleniach i w życiu codziennym zmotywowałam wiele wspaniałych kobiet do tego, aby chciały odszukać w sobie swoje talenty i aby codziennie, z uporem i frajdą kreowały własne życie. I chyba to sprawia mi największą satysfakcję. Działanie i pchanie do działania. I osiąganie, zdobywanie nowych szczytów.
A ponieważ wszystko płynie – nasz blog także się zmienia. Zatem już nie tylko o ślubach, ale i o innych rzeczach, które są ważne dla nas każdego dnia.

 • kasia.r

  Wybór auta jest bardzo stresujący. Pamiętam, że miałam z tym wiele problemu, ponieważ w rodzinie nie mieliśmy nadającego się auta. W dodatku wszystko było na mojej głowie. Dobrą ofertę mają na http://arkarentacar.pl/ . Zajęli się wszystkim, zwłaszcza, że byłam i jestem zagubiona w dziedzinie motoryzacji. Mam nadzieję, że komuś się przyda ta informacja i dzięki temu nie będą panikować tak jak ja.

 • anita

  Jeśli chodzi o niezawodny przewóz to mam dużo doświadczeń. Mam 4 siostry, każda brała ślub i już po pierwszym okazało się, że trzeba szukać innego kierowcy i inne wypożyczalni. Tak właśnie metodą prób i błędów znalazłyśmy firmę DDD usługi i polecamy serdecznie. Nie tylko na ślub można u nich wypożyczyć samochody. Na moim ślubie też na pewno będą:)

 • To prawda. Czasami ktoś myśli, że samochód to na koniec można zostawić. Niestety trzeba się zacząć trochę wcześniej oglądać bo zostaniemy na lodzie i zostanie nam Passat wujka w kombi ;)

 • Ważne jest też, aby nie zostawiać tej decyzji na ostatnią chwilę i wcześniej rozpoznać się w ofercie samochodów do ślubu w swojej okolicy.

 • Zaraz przeczytam…ale przypomniało mi się właśnie, jak raz w drodze na ślub podczas sesji w dniu ślubu auto wynajęte przez Parę Młodą wysiadło…. no i był mały problem – pamiętajcie, że coś takiego może się zdarzyć :)

 • Chętnie przeczytam. Właśnie przymierzam się do wynajęcia takiego pojazdu :)

 • Bardzo fajny artykuł dobór pojazdu do naszej uroczystości to bardzo ważny wybór.

 • bardzo ciekawy artykuł

 • bardzo przydatny artykuł, szczególnie że za 2 tygodnie mam ślub fakt że auto już wynajęte ale jeszcze kilka szczegółów muszę ustalić