BIBLIOTECZKA PANNY MŁODEJ cz. 1

BIBLIOTECZKA PANNY MŁODEJ cz. 1

Poniewaz mamy lato, to dzisiaj damy taki troche letni temat:) Co warto obejrzeć lub przeczytać o przygotowaniach slubu i wesela.W końcu przygotowania do ceremonii zaczynają się na długo przed kluczowym dniem, dlatego wielu może się wydawać, że łączy się to tylko z jeżdżeniem, załatwianiem, przymierzaniem, próbowaniem i podpisywaniem umów. Są też miłe strony i zabawne:)

„Dziennik naszego ślubu” Antoni Winiarski

Dla każdej kobiety, która zmaga się z przygotowaniami ślubu i wesela. Książka ta to najlepszy na polskim rynku przewodnik po organizacji ślubu i przyjęcia weselnego. Rozdziały dotyczą inspiracji i szczegółowych planów, które pomogą nowożeńcom przejść przez ten trudny okres organizacji tych ważnych dla nich wydarzeń. Znajdziemy tu karty na zaplanowanie strojów, wydatków, na plan usadowienia gości i wiele innych niezbędnych czynności, których wykonanie zapewni, że ślub będzie elegancki i niezapomniany, a książka ta stanie się pamiętnikiem tej wyjątkowej i szczęśliwej ceremonii.

„Uciekająca panna młoda”

Nietypowa romantyczna komedia z dwójką aktorów, którzy spotkali się na planie „Pretty Woman”. Julia Roberts i Richard Gere idą razem do ołtarza, jednak jak tytuł filmu mówi, w międzyczasie coś się zmienia i panna młoda postanawia uciec. Klasyczny motyw „happy end” zostaje tu obrócony o 180 stopni, dzięki czemu komedia ta zyskuje nietuzinkowości. Polecam na dłużące się zimowe wieczory.

„Monsunowe wesele”

Coś z drugiej strony globu. Film wyrywający się konwenansom bollywoodu. Świetna produkcja nie narzucająca widzom przekoloryzowanej wizji hinduskiego świata.  Film opowiada o wyrzeczeniach i zmaganiach, które musi podjąć ojciec, aby wydać swą jedyną córkę za mąż w obrządku pandżabskim, wymagającą wiele nakładów finansowych. Na weselu ma się spotkać cała rodzina, która od wielu lat nie zbierała się na podobnej uroczystości. W tle rozgrywa się miłosna tragedia przyszłej panny młodej, która nie jest gotowa by pokochać i wyjść za wybranka rodziny. Moj ulubiony film z gatunku slubnego i mam tam ulubiony cytat, kto zgadnie który?:)

index

„Ojciec Panny Młodej”

moja ukochana komedia, juz teraz chyba w III częściach. Polecam tą pierwszą!

„27 sukienek”

zarówno cudowna aktorka, jak i ciekawe spojrzenie na organiację ślubu, bo od strony druhny, polecam !

sukienek_2316775

„Duchy moich byłych”

w tym filmie dla odmiany mamy okazję przyjrzeć sie bridezilli, no i oczywiście przyglądamy się Matthiew:)

fr_134894_1_198289a_1089294

Miłego oglądania!!!


Komentarze